Zdroje bílkovin s nízkým obsahem tuku

Protein obsahuje esenciální aminokyseliny potřebné k udržení mnoha aspektů vašeho zdraví, včetně regulace růstu a vývoje a podpory svalové hmoty. Bohužel mnoho dobrých zdrojů bílkovin má také vysoký obsah tuku. Tuky, které pocházejí ze zvířat, jako jsou nasycené tuky a cholesterol, mohou přispět ke zvýšení hladiny cholesterolu, k srdečním onemocněním a mrtvici. Výběr čistého masa a dalších bílkovinných zdrojů s nízkým obsahem tuku vám pomůže získat aminokyseliny, které vaše tělo potřebuje bez přidaného tuku a kalorií.

Fazole

Fazole jsou jedním z nejlepších proteinů bez tuku. Většina fazolí obsahuje 14 až 17 gramů bílkovin a méně než 1 gram tuku na vařenou misku. Zvažte zvýšení příjmu garbanzo fazole, černé fazole, fazole, pinto fazole, čočka a sóji. Tofu a tempeh ze sójových bobů jsou také nízkotučné zdroje bílkovin. Kromě bílkovin získáte také esenciální dietní vlákninu z konzumace fazolí. Použijte fazole namísto masa, abyste získali zdravou chilli, polévky, dušená masa, burritos a kari. Jsou to také skvělé saláty.

Zrna

Získáte také bílkoviny bez tuku z celozrnných potravin. Quinoa a teff jsou dvě z nejbohatších bílkovin obsahujících 8 až 10 gramů bílkovin a 2 až 3,5 gramu tuku na vařičku. Quinoa může být použita místo hnědé rýže, a teff je běžně mletá na mouku pro pečení. Ovesná vločka je další dobrá volba, která poskytuje 6 gramů bílkovin a 2 gramy tuku na šálek. Můžete jíst oves jako horkou snídani nebo je upečit do muffinů a barů. Kuskus, pohanka, proso, hnědá rýže a celozrnné potraviny také poskytují nízkotučné vegetariánské bílkoviny.

Libové maso

Mnoho živočišných produktů také poskytuje bílý zdroj bílkovin. Vyberte škrty, které mají nejmenší množství tuku, kůže a kosti. Vykostěné kuřecí prsa bez kůže je vynikající volbou, která poskytuje 27 gramů bílkovin a 3 gramy tuku na 3 unce. Vyberte mleté ​​hovězí maso označené 95% štíhlým a dostanete 23 gramů bílkovin a 5 gramů tuku na 3 oz.

Plody moře

Můžete také vybrat mnoho druhů ryb nebo mořských plodů pro bílkoviny s nízkým obsahem tuku. Část 3 bavlna, kapra, treska obecná, treska jednoskvrnná, treska jednoskvrnná nebo halibut vám poskytne 15 až 20 gramů bílkovin a 1 až 4 gramy tuku. Mýty, slávky a hřebenatky vám dávají 15 až 20 gramů bílkovin a 1 až 4 gramy tuku. Stačí se ujistit, že parní, pečeme nebo grilte tyto mořské ryby možnosti, aby jim s nízkým obsahem tuku.

Práškové prášky

Použití bílkovinného doplňku je dalším způsobem, jak získat další aminokyseliny bez přílišného tuku. Přečtěte si štítek proteinových prášků, abyste zjistili, kolik gramů tuku a bílkovin dostanete za porci. Mnozí obsahují více než 20 gramů bílkovin a méně než 3 gramy tuku na lžíci. Smíchejte bílkovinový prášek s nízkotučným nebo odstředěným mlékem, abyste získali nejvíce bílkovin s nejmenším množstvím tuku na jednu porci.