Zbarvení kůže u dětí

Změna barvy kůže u dětí není život ohrožující. Je to kvůli narušení pigmentace pokožky, která může být malá náplast nebo může pokrýt velkou část těla vašeho dítěte.

Typy

Tinea versicolor je běžná mykotická infekce kůže. Tato houba narušuje normální pigmentaci pokožky, což vede k malým změnám barvy. Vitiligo je stav, při kterém kůže ztrácí melanin. Melanin je pigment, který určuje barvu pleti. Když buňky, které produkují melanin, zemřou nebo již nevytvářejí melanin, dochází k vitiligu. Výsledkem jsou bílé skvrny na kůži.

Symptomy

Tinea versicolor obvykle postihuje zad, krk, hrudník a horní ramena. To může být bílá, růžová, tmavě hnědá nebo opálená a objevuje se jako malé šupinaté skvrny. Tyto náplasti rostou pomalu a mají tendenci se projevovat po expozici slunce. Tento stav je častý u dospívajících a mladých dospělých. Nejčastějším příznakem vitiligu jsou bílé skvrny na kůži. Tento stav kůže se obvykle rozvíjí nejprve na slunečních plochách pokožky, jako jsou ruce, paže, nohy a obličej. Obvykle se objevují mezi věkem 10 a 30. Existují tři vzorce vitiligo: ohnisko, u nichž je depigmentace omezena na jednu nebo několik oblastí těla, segmentální, v nichž ztráta barvy kůže probíhá pouze na jedné straně Tělo a generalizované, ve kterém je ztráta pigmentu v mnoha částech těla.

Příčiny

Tinea versicolor je způsoben houbou na povrchu kůže. To může být způsobeno horkým nebo vlhkým počasím, nadměrným pocením, hormonálními změnami a mastnou pokožkou. Podle MayoClinic.com mohou lékaři teoretizovat vitiligo způsobené poruchou imunitního systému nebo mohou být dědičné.

Léčba

Léčba tinea versicolor zahrnuje použití antifungálních krémů, šamponů a lotionů. Barva kůže může zůstat nerovnoměrná po dobu několika týdnů, dokud nedojde k opakování. V teplém, vlhkém počasí se tato bakterie mohou vrátit i po léčbě. Léčba vitiligu neexistuje, ale léčba může zastavit nebo zpomalit ztrátu pigmentu. Topická léčba kortikosteroidy může pomoci vrátit barvu kůže do normálu, pokud začne na počátku onemocnění. Chraňte pokožku před sluncem, abyste zabránili kontrastu mezi normální a depigmentovanou kůží.

Úvahy

Poraďte se s lékařem, pokud vaše dítě vykazuje známky změny barvy kůže. Pokud je změna barvy způsobena houbou, lékař může ošetřit vaše dítě. Pokud je to způsobeno vitiligo, včasná detekce může pomoci snížit účinky.