Začátek kettlebells při 60

Síla trénink je stále důležitější, když jste starší. Pro většinu lidí bude spouštění rutiny kettlebellů na 60 let náročnější než u 20, ale výhody práce s těmito váhami často převažují nad obtížemi. Před začátkem jakéhokoli tréninku s vážením si naplánujte kontrolu se svým lékařem, abyste získali přehled.

Výhody silového tréninku

Práce s váhami, jako jsou kettlebells mohou zpomalit řadu podmínek, které mají tendenci doprovázet stárnutí. Podle středisek pro kontrolu a prevenci nemocí může silový trénink snížit bolesti z artritidy a pomoci vám léčit cukrovku. Dokonce i když máte dokonalé zdraví, práce s váhami může zlepšit vaši náladu, pomoci vám spát lépe a snížit riziko srdečních onemocnění. Používání kettlebellů může také zlepšit hustotu kostí, takže pokud spadnete, vaše kosti nebudou zlomené tak snadno.

Kettlebell Základy

Kettlebells nemusí být ve vaší domácí tělocvičně, ale tato váha byla kolem roku 1700. Každá váha je tvarovaná jako dělová koule s připojenou železnou rukojetí a přicházejí v různých závažích. Na rozdíl od ručních závaží však pravděpodobně nenajdete kettlebells, které váží 2 nebo 5 liber. Oni mají tendenci přijet těžší váhy – myslet 15, 25 a 50 liber. Vzhledem k tomu, že jsou obtížně utěsněné, kettlebellové nebudou fungovat pouze ve vašem svalstvu, ale vaše srdce buší. Ve studii provedené Americkou radou o cvičení účastníci vypálili průměrně 272 kalorií během 20 minut konference kettlebell.

Spuštění rutiny

Možná budete mít možnost udělat pár bicepsů v obývacím pokoji, ale také se nepokoušejte pracovat s kettlebells. Při první práci s těmito váhami pojedete do posilovny a najděte trenéra, který má zkušenosti s kettlebell. Trénink vám pomůže vybrat správnou hmotnost kettlebell, ukáže vám správnou formu a naučíte různé cviky. Můžete držet kettlebells, zatímco budete ramena lisy a lunges. Kettlebells jsou také často používány v houpajících cvičeních, ve kterých zvednete zvonek mezi nohama, rychle vyklouznete ruce rovně tak, že jsou rovnoběžné s podlahou a pak spustí zvonek zpět na podlahu.

Bezpečnostní opatření

Dokonce i fit, 20-něco sportovec může být zraněn při práci s těžkými kettlebells. Před zvednutím vždy zahřejte. Pět až deset minut světelné kardio, jako je chůze a protahování, snižuje riziko vytažení svalu. Možná zjistíte, že na vašich zápěstích a kolenech máte na sobě podpěry a kolena, ale pokud máte problémy s zápěstím, kolenem nebo zády v minulosti, kettlebells nemusí být pro vás správným posilovacím zařízením. Dejte si alespoň denní přestávku mezi tréninky kettlebellů a nezapomeňte na žádné bolesti. Zastavte, co děláte, a navštivte lékaře, pokud máte náhlé nebo ostré bolesti.