Výhody sportovních sponzorů

Sponzorské peníze jsou životní krví hlavních sportů v Americe a ve zbytku světa. Financování pomocí sponzoringu umožňuje sportovcům a organizacím zaměřit se více na školení a produkci sportů a také snížit stres, který přichází s nalezením peněz pro školení a podávání událostí. V některých sportovních aktivitách, jako je sponzorská přítomnost NASCAR, je velmi rozeznatelná, ale sportovní, jako golfové nebo tenisové sponzory, silně ovlivňují.

Pro sportovce v jednotlivých sportech může sponzorství odvézt od částečně amatérského sportovce k profesionálům na plný úvazek. Sportovci, jako jsou stíhači, sportovci na hřišti a závodníci a řidiči závodních automobilů, spoléhají na sponzorské peníze, které jim umožňují trénovat na plný úvazek. Bez peněz sponzorů by mnozí byli nuceni pracovat na plný úvazek a neměli by dostatek času na výcvik. To jim znemožňuje čelit oponentům, kteří mají prostředky na to, aby mohli věnovat svůj život svému sportu.

Od malého ligového baseballu až po NASCAR, týmy spoléhají na sponzorské peníze, aby fungovaly efektivně. Bez sponzorů by mnoho z těchto týmů nepřežilo a přežívající týmy by nebyly schopné cestovat a soutěžit stejně snadno. Bez sponzorů by byli majitelé a úředníci týmu nuceni soustředit se na fundraising, což by se odrazilo od budování nejlepšího týmu. Když vidíte místní firmy na dresech malého ligového baseballu nebo sponzorské nálepky, které pokrývají akciový vůz, každý z těchto sponzorů zaplatil peníze nebo poskytl službu pro tuto expozici. Peníze od sponzorů umožňují těmto týmům plánovat svou sezónu, platit za cestování a vybavení a inzerovat, aby přinesli fanoušky.

Sportovní ligy stejně velké jako NFL a UFC fungují a spoléhají se na sponzorské peníze. Kdykoli slyšíte, že produkt inzerovaný v reklamě je “oficiálním produktem” určité ligy, můžete si být jisti, že za toto právo bylo zaplaceno sponzorské peníze. I když to není tak viditelné jako nálepky NASCAR, které pokrývají své vozy, NFL získává spoustu peněz od společností zabývajících se sportovním oblečením, nápojových společností a mnoha dalších produktů. Být spojován s liga tak populární jako NFL je přední marketingový nástroj pro tyto společnosti.

Není-li pro jeho mnoho doporučení, je pravděpodobné, že by Michael Jordan nebyl tak známý pro určité výrobky, jako je dnes. Počínaje svojí botou Nike, pokračuje v podpoře výrobků ze spodního prádla na sportovní nápoje. Ukázka v tiskových a videoreklamách značně pomohla rozšířit své publikum kolem těch, kteří ho sledovali, co udělal s basketbalem v rukou. Lidé, kteří nesledovali basketbal, věděli, kdo je z mnoha reklam.

Individuální sponzorství

Týmové sponzorství

Sponzorství ligy

Přidána expozice