Vředy, horečky a puchýře u dětí

Poškození v ústech, horečka a puchýře buď v ústech nebo kolem úst nebo na jiných místech těla mohou způsobit extrémní nepohodlí a potíže s jídlem nebo pitím. Pokud vaše dítě vyvine tyto příznaky, může mít jeden z několika typů virů, včetně viru Coxsackie, viru herpes simplex nebo kuřat, způsobeného virem varicella-zoster.

Virus Coxsackie

Dítě s vředy v ústech, puchýře na jiných částech těla a horečka má pravděpodobně ruku, slintavku a kulhavku, také známý jako virus Coxsackie. Toto onemocnění nesouvisí s kopřivkou a ústy u zvířat. Coxsackie virus, nákazová porucha, která může způsobit extrémnímu utrpení vašeho dítěte, se nejčastěji projevuje u dětí ve věku od 6 měsíců do 3 let. Horečka a malátnost spolu s bolestivými ústními puchýři se mohou začít den předtím, než se puchýře objeví v jiných oblastech, většinou na dlaních rukou a podešví nohou, stejně jako v oblasti plenky.

Herpes Simplex-2 Virus

Vaše dítě by také mohlo mít virovou infekci způsobenou herpes simplex, známou také jako blistr s nachlazením nebo horečku. U herpes simplexní infekce se na jiných částech těla nevyskytují puchýřky. Virus herpes simplex může způsobit vředy v ústech, které se vyskytují pouze kolem rtů, ačkoli se mohou také rozvíjet uvnitř úst. Horečka může také nastat s herpes infekcí, zvláště když dítě má jeho první vypuknutí. Následné infekce obvykle nezpůsobují horečku. Přibližně 62 procent Američanů bylo vystaveno viru herpes simplexu dospívání, podle zubního lékaře Daniela Ravela na jeho internetových stránkách Pediatrické dentální zdraví.

Plané neštovice

Kuřecí neštovice je běžné dětské nemoci, pokud vaše dítě nebylo očkované proti této nemoci. Dítě s kuřecí neštovicemi má obvykle několik puchýřů než dítě s virem Coxsackie nebo herpes simplex. Blistry se mohou vyskytnout na kterékoli části těla, a to i uvnitř úst. Puchýře kuřat způsobují značný svědění. Horečka, bolest v krku a pocit nevolnosti se často vyskytují jeden nebo dva dny předtím, než dítě vybuchne načervenalými hrbolky, které způsobí puchýř, zlomení a chrastění během několika dnů. Nové plodiny hrbů vyprchávají během dvou až čtyř dnů. Velmi vysoká horečka, kašel, duševní změny, zmatenost nebo extrémní ospalost mohou naznačovat závažné komplikace a vyžadovat lékařské zhodnocení, uvádí KidsHealth od Nadace Nemours.

Úvahy

Většina onemocnění, které způsobují vředy, puchýře a horečku, jsou způsobeny viry a vyřeší se v krátkém čase. I když je vždy dobré informovat svého lékaře, když vaše dítě trpí onemocněním, tyto nemoci obvykle nevyžadují lékařskou péči. Ovšem pokračující nebo velmi vysoká horečka, bolesti hlavy, duševní změny nebo ztuhlý krk vyžadují hodnocení. Při výskytu těchto příznaků zavolejte lékaře svého dítěte.