Vedlejší účinky promensilu

Promensil je doplněk vitamínů a minerálů, který vyrábí Novogen Corporation a používá se k léčbě příznaků menopauzy. Promensil je tvořen z isoflavonů nacházejících se v červených jetelů. Isoflavony jsou třídou organických sloučenin, které působí jako hormony a antioxidanty, když jsou zavedeny do vašeho těla. Promensil kombinuje izoflavony extrahované z listů červených jetelů s jinými vitamíny a minerály, jako je vápník a vitamín D-3, aby vytvořili doplněk, který může pomoci zmírnit příznaky menopauzy, včetně návalů tepla, nočních pocení a úzkosti. Bylo hlášeno několik vedlejších účinků přípravku Promensil. Před použitím přípravku Promensil konzultujte svého lékaře k léčbě symptomů menopauzy.

Ženy mohou mít potíže s trávením některých chemických sloučenin nacházejících se v kapsli přípravku Promensil, což má za následek nevolnost, rozrušení žaludku a průjem. Ženy mohou mít problémy se vstřebáváním účinných látek v přípravku Promensil, konkrétně isoflavony extrahované z červených jetelů. Některé ženy mohou mít také potíže s pohlcováním vápníku, což může zvýšit symptomy spojené s syndromem dráždivého střeva nebo IBS. Pokud při užívání přípravku Promensil prokážete průjem, okamžitě vyhledejte svého lékaře.

Promensil může mít hormonální účinky na vaše tělo, především díky vitaminu D-3 v rámci tohoto léku. Vitamín D je rozpustný v tucích, což znamená, že pokud přežíváte příliš mnoho, můžete se setkat s toxicitou, obvykle pozorovanou nerovnováhou hormonů vašeho těla. Vitamin D-3 pomáhá regulovat tvorbu neurotransmiterů v mozku, které mohou být v důsledku rovnováhy v důsledku vysokého příjmu vitamínu D. To může zvýšit příznaky deprese, úzkosti, nervozity a zmatenosti. Užívání přípravku Promensil s dalším doplňkem vitaminu D se nedoporučuje vzhledem k riziku předávkování vitamínem D.

Izoflavony obsažené v přípravku Promensil mohou mít fyzické vedlejší účinky, které mohou mít vliv na váš fyzický vzhled, i když ne fatální. Izoflavony mohou způsobit příznaky žloutenka nebo výskyt nažloutlé pigmentace pokožky nebo očí. Může se také objevit ztmavnutí moče spojené se sníženým výdejem moči, což je další symptom žloutenky. Může to být kvůli nadměrnému stresu, který mohou izoflavony umístit na vaše játra. Pokud máte onemocnění jater, užívání přípravku Promensil se nedoporučuje, protože můžete zvýšit riziko vzniku žloutenka nebo dalšího poškození jater.

I když je vzácný výskyt, některé ženy doplňující přípravek Promensil mohou mít alergickou reakci, která představuje lékařskou pohotovost. Alergická reakce na přípravek Promensil je obvykle výsledkem přecitlivělosti na isoflavony v extraktu z listů červených ďatelin. Příznaky alergické reakce zahrnují, ale nejsou omezeny na výskyt vyrážky, kopřivky, svědění nebo otoku tváře a úst, potíže s dýcháním nebo otoku jazyka. Pokud se během doplňování přípravku Promensil objeví některý z těchto příznaků, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Trávicí vedlejší účinky

Hormonální vedlejší účinky

Fyzické vedlejší účinky

Alergická reakce