Tenisové fakty pro děti

Tenis kombinuje tělesné a duševní schopnosti a je sport, který se děti mohou rychle naučit. Tam jsou jednotlivé tenisové kurzy k dispozici v mnoha místních veřejných zařízeních, často běží ve spojení s komunitou vlády, a budete obvykle vidět zvýšení účasti, když vrchol americký hráč objeví na tenisové scéně.

Dějiny

Lidé původně hráli tenis na opatrně upravovaných trávních porostech. Byl to sport bohatých lidí a konal se na statcích nebo soukromých klubech. Dnes jsou hlavní tenisové turnaje, známé jako Grand Slam turnaje, různé povrchy hřiště. Soutěžící v Australian Open a USA Open hrají na tvrdých kurtech vyrobených ze syntetického povrchu. Francouzské otevírání má antukové kurty. Nejstarší turnaj, Wimbledon, vyžaduje, aby hráči nosili převážně bílé oblečení, zatímco na hřištích trávy.

Soudy

Tenisové kurty jsou standardem po celém světě. Hrací plocha singlového tenisového utkání je 27 metrů široká a 78 metrů dlouhá. Dvojitá hrací plocha je široká 36 stop. Síť rozděluje dvůr na polovinu a měří výšku 3 stopy ve středu. Musíte zasáhnout míč přes síť a uvnitř nebo na hranicích během hry.

Vybavení / Základy

Do lopty zasáhnete pouze tenisovou raketou, ideálně uprostřed hlavy s raketami. Většina hráčů drží raketu jednou rukou, aby zasáhla forehandovu mrtvici, ale mohla použít dvě ruce, aby pomohla s mrtvicí backhand. Tenisové míčky jsou obvykle jasné barvy, jako je neon žlutá, která pomáhá hráči držet je na zrak. Koule jsou duté a mají plstěný povrch. Na hřišti nosíte tenisovou obuv nebo tenisky, abyste se nesklouzli a neporanili. Získáváte body pokaždé, když jste poslední hráč nebo tým, který úspěšně zasáhl míč do soupeřova dvora.

Hvězdy

Americká tenisová hvězda se objevila na mezinárodní tenisové scéně v průběhu minulého století a dnes muži i ženy pobaví velké množství davů se svým talentem. Althea Gibsonová byla první afroameričanem povolenou na mistrovstvích v USA v roce 1950. Dalšími slavnými ženskými tenisovými hráči v posledních letech ze Spojených států jsou Billie Jean King, Chris Evert a sestry Venus a Serena Williamsová. Mezi nejnovější známé muže patří například Arthur Ashe, Jimmy Connors, John McEnroe, Jim Courier, Andre Agassi a Pete Sampras.

Vhled

Tenis je dobrá hra pro děti, protože rozvíjí duševní schopnosti spolu s fyzickou zdatností. Koncentrace a trpělivost jsou nezbytné pro výhru. Strategické myšlení pomáhá menším hráčům porazit silnější oponenty, protože rychlé a chytré je stejně důležité jako mít široké ramena. Především tenis řídí způsoby a pravidla. Udržování kontroly nad vaším temperamentem je důležitá dovednost, že se špičkoví tenisoví hráči jako Roger Federer učí na cestě stát se šampiony.