Tachykardie a draslíku

Tachykardie je stav, který způsobuje, že se vaše klidová tepová frekvence zvýší na vyšší než normálně, což je u dospělého v klidu 60 až 100krát za minutu. Mezi příznaky patří závratě, závratě, zvýšená tepová frekvence, palpitace a bolest na hrudi, poznámky MayoClinic.com. Srdeční onemocnění, vysoký krevní tlak a nevyvážené hladiny elektrolytů, jako je draslík, jsou možné příčiny tachykardie. Abnormální hladiny draslíku spolu se srdečním onemocněním mohou způsobit tachykardii, podle studie publikované v časopise Journal of Cardiovascular Electrophysiology z roku 2001.

Typy tachykardie

Fibrilace síní, síňový flutter a ventrikulární tachykardie jsou příklady různých typů tachykardie, vysvětluje MayoClinic.com. Fibrilace síní je charakterizována rychlou srdeční frekvencí vyvolanou chaotickými elektrickými impulsy v atriu. Vzhledem k tomu, že signály jsou chaotické, mají za následek rychlé, nekoordinované a slabé kontrakce vašich síní. Většina lidí s fibrilací síní má strukturální abnormality ve svém srdci kvůli srdeční chorobě nebo hypertenzi. Zneužívání alkoholu a hypertyreóza také přispívají k fibrilaci síní. Nepravidelný obvod v síňce způsobuje, že srdeční frekvence se stane rychlá, ale vaše kontrakce jsou slabé, což vede k síňovému flutteru. Lidé, kteří prožívají síňový flutter, někdy také prožívají atriální fibrilaci. Ventrikulární tachykardie je způsobena abnormálními elektrickými signály ve vašich komorách, které vedou k rychlému srdečnímu tepu. Rychlá srdeční frekvence neumožňuje, aby vaše komory správně naplňovaly a efektivně kontrastovaly. To zhoršuje schopnost vašeho srdce správně čerpat krev po celém vašem těle. Ventrikulární tachykardie je potenciálně smrtelná a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.

Draslík a komorová tachykardie

Studie publikovaná v časopise “The Annals of Thoracic Surgery” z roku 2011 zjistila, že draslík je užitečným prostředkem pro řešení komorové tachykardie. Tato technika zahrnuje injektování vysoké koncentrace chloridu draselného do kořenu aorty při operacích s otevřeným srdcem. Použití tachykardie snižující hladinu draslíku bez nutnosti defibrilace. Je však zapotřebí více výzkumu k určení dalších možných metod užívání draslíku ke zmírnění ventrikulární tachykardie.

Terapie draslíku pro síňovou tachykardii

Hořčík a draslík jsou užitečné při zmírnění atriální tachykardie podle studie z amerického časopisu American Heart Journal z roku 1985. Studie zjistila, že použití draslíkových doplňků se 7 až 12 gramy síranu hořečnatého pomáhá stabilizovat iontovou rovnováhu síní, Zmírnit atriální tachykardii. Další výzkum je zapotřebí k určení dalších faktorů, které přispívají k terapeutickému účinku draslíku na síňovou tachykardii.

Doporučený denní příjem

Doporučená denní dávka draslíku je 2 000 miligramů pro dospělé a děti starší 10 let, konstatuje Maryland Medical Center. Děti a děti do 5 let vyžadují denně 500 až 1 400 miligramů draslíku. Děti ve věku od 6 do 9 let potřebují přibližně 1600 miligramů denně.