Stravovacích jídelních menu

Cukr Busters je nízký cukr / průměrná carb dieta, která tvrdí, že ztráta hmotnosti je závislá na udržování hladiny glukózy a inzulínu nízké. Inzulín je uvolněn vaším slinivkou v reakci na vzestup glukózy, nejčastěji z konzumace cukru a jiných jednoduchých sacharidů. Sugar Busters vás vyzývá k jídlu různých druhů zeleniny, ovoce, chudého masa a nenasycených tuků, stejně jako vysoce sacharidové sacharidy, které mají malý vliv na hladinu cukru v krvi.

Bez inzulínu vaše tělo nemůže ukládat tuky – tak teoreticky řízení inzulínu nejenom zabrání přírůstku hmotnosti, ale skutečně podpoří úbytek hmotnosti tím, že umožní tělu spálit uložený tuk namísto glukózy na energii. Cukr Busters odstraňuje všechny rafinované mouky a přidává cukry a dokonce omezuje přírodní cukry tím, že se vyhýbá kořenové zelenině a kukuřici, stejně jako tropické ovoce s vysokým obsahem cukru a sušeného ovoce, které mají koncentrované množství cukrů. Ačkoli nemusíte spočítat kalorie, mezi 30 až 40 procent kalorií pochází ze sacharidů a 30 procent z tuků – s ne více než 10 procenty pocházejícími z nasycených tuků – a 30 procent z chudých bílkovin.

Nápoje s přidanými cukry nejsou povoleny, ale malé množství ovocné šťávy je přijatelné, přestože je preferováno skutečné ovoce, které je vyšší ve vláknech. Vejce a náhražky vajec jsou v pořádku, stejně jako slaná slanina nebo klobása. Dejte pozor na přidané cukry a plnidla, jako je mouka ve zpracovaných masných částech. Jogurt s nízkým obsahem tuku nebo bez tuku, celé ovoce, ořechy a semena jsou všechny O.K., ale granola a studené cereálie mají často přidaný cukr – je třeba se vyvarovat i medu, javorového sirupu nebo melasy. Ovesná vločka je v pořádku, jako je kamenný mletý chléb nebo naklíčené chleby na toast. Umělé sladidla jsou přijatelné.

Většina zeleniny je povoleno na Busters Busters, s výjimkou bílé brambory, rutabagy, pastevec, řepa a kukuřice. Snažte se naplnit zeleninou, která má nízký obsah kalorií, ale vysoký obsah vlákniny, což vám pomůže cítit se plné a zůstat spokojen. Vyberte si chudé bílkoviny – ryby a mořské plody, drůbež bez kůže, fazole, tofu a ořechy jsou dobrou volbou. Přestože jsou povoleny vyšší obsahy tuku, upravte veškerý viditelný tuk a pečte, grilujte nebo vypijte jídlo bez přidání extra tuku. K dobrým obědům patří šéfkuchař nebo řecké saláty – olivový olej a ocot jako salátový dresink – sendviče na celozrnném chlebu nebo celozrnné těstoviny se zeleninou a grilovaným kuřetem.

Vaše výběry na večeři by měly mít stejnou strukturu jako všechny ostatní pokrmy – 40% vlákniny s vysokým obsahem vlákniny, 30% tuku a 30% bílkovin. Můžete si vybrat, zda chcete získat bílkoviny z luštěnin, ořechů nebo sóji, abyste snížili příjem nasycených tuků. Dobré volby večeře zahrnují domácí polévky a džusy se zeleninou, fazolemi a trochou masa, používání fazole a maso v kombinaci dodává vlákninu a poskytuje bílkoviny bez přílišného tuku. Hnědá rýže je povolena, stejně jako ostatní celá zrna, jako je proso nebo quinoa. Při výběru balených potravin pečlivě přečtěte štítek a nejedzte potraviny, které obsahují více než 3 g cukru na porci, s výjimkou mléčných výrobků.

Základní údaje o cukru

Snídaně

Oběd

Večeře