Sterling silver vs bílé zlaté svatební kapely

Nejstarší svatební kapely jsou věřil k pocházeli z dávných egyptských časů. Egyptské ženy dostaly papyrusové rákosí tkané do kruhovitých kroužků, které představovaly neskutečnou lásku zasnoubeného. Během starověkých římských časů muži dali ženám cenné kroužky ze stříbra nebo zlata, které reprezentovaly důvěru, kterou dali do svých manželů. Dnes, stříbro a zlato jsou stále běžnou volbou pro svatební kapely. Pochopení jedinečných výhod a nevýhod každého drahého kovu vám pomůže rozhodnout, co je pro vás to pravé.

Čistota

Stříbro je jedním z nejjasnějších a nejvíce brilantních bílých kovů. Čisté stříbro a čisté zlato jsou extrémně měkké kovy, které jsou legovány jinými kovy, aby byly dostatečně odolné k použití v špercích. Stříbro je zpravidla zpevněno mícháním s malým množstvím mědi. Šperky, které nesou štítek se stříbrem 0,925, musí obsahovat nejméně 92,5% čistého stříbra. Bílé zlato je ve skutečnosti žluté zlato smíchané s bílými slitinami, jako je nikl, zinek a paladium, a proto není tak jasné jako stříbro. Ródium pokovování je často přidáno, aby rozjasnila vzhled bílého zlata. Čistota zlata je uvedena z hlediska karatáže. Na rozdíl od žlutého zlata je bílé zlato k dispozici pouze do 21 karátů, kterékoli vyšší a zlato bude mít žlutou barvu. Bílé zlato označené jako 18k je čisté 75% a 14k bílého zlata je čisté 58,5%. Bílé zlato je také někdy k dispozici v 10k, což je čistota 41,7%.

Cena

Stříbro je jedním z ekonomicky nejvýhodnějších kovů, zatímco bílé zlato je často vnímáno jako levnější alternativa k platině. Očekává se, že ceny stříbra i zlata budou kolísat podle současných tržních podmínek. Ačkoli stříbro je obecně levnější než zlato, další faktory, jako je řemeslné zpracování prstenu a používání diamantů nebo jiných drahých kamenů, mohou podstatně zvýšit náklady.

Trvanlivost

Stříbrná škrábance snadno, což může odradit od přitažlivosti stříbrné svatební kapely. Tenčí stříbrné prstence jsou náchylné k ohýbání a ztrátě jejich tvaru a nemusí být dostatečně odolné pro každodenní nošení. Bílé zlato v rozmezí 18K nebo nižší je často odolnější než žluté zlato ve stejné karate, což je vhodné pro každodenní nošení. Profesionální klenotník dokáže opravit většinu poškrábání a poškození svatebních nebo zlatých svatebních kapek.

Opotřebení a péče

Sterling Silver je proslulý svou tendencí oxidovat a zčernat, nebo pokořit, ale s náležitou péčí a čištění, může být kov vrácen do své původní lesk. Mnoho obchodů s klenotem nabízí také odolné vůči poškrábání stříbro, které bylo ošetřeno, aby se zabránilo oxidaci. Bílé zlato může vypadat jako žluté, protože rodiové pokovují. Výsledkem je, že pokovení bude muset být pravidelně nahrazováno, aby se šperky udržely jasným leskem. Stříbro velmi dobře vede teplo a elektřinu a není vhodnou volbou pro každého, kdo pracuje za vysokých teplot nebo kolem elektřiny. Bílé zlato je často legováno niklem, které u některých lidí způsobuje alergické reakce, ale mnoho klenotníků nese zlato legované s hypoalergenními kovy.