Staf infekce z tělocvičny

Stafální nebo stafylokokové bakterie často žijí na kůži nebo nosu zdravých lidí a neškodí. Nicméně staf může způsobit infekce, které mohou být vážné. MRSA nebo methicillin-rezistentní staphylococcus aureus, je rezistentní vůči bakteriím odolným vůči antibiotikům, který stojí za to vyhnout se. Podle PBS způsobuje MRSA přibližně 19 000 úmrtí ročně.

Podle PBS asi 25 procent obyčejné populace obvykle nese staf na jejich kůži. Asi 1 procenta nesou MRSA. S tímto počtem zdravých lidí, kteří nesou staf, není neobvyklé přijít do kontaktu s tímto zárodkem, zejména v tělocvičně.

Staph se obvykle přenáší z kontaktu s kůží s infikovanou osobou. Staph je tvrdé bakterie, které dokáže odolat vysoušení, extrémním teplotám a soli ve vysokých koncentracích. Tyto vlastnosti umožňují, aby zárodky žily na objektech nacházejících se v tělocvičně, jako jsou ručníky a cvičební stroje.

Nejčastějším typem infekce způsobené stafistikou jsou infekce kůže, jako jsou pachy nebo puchýře. Vápno je infekce, která se vyvine ve vlasovém folikulu nebo olejové žláze. Varu vypadá červeně a oteklé a může se otevřít a vyčerpat hnis. Staph může také způsobit puchýře, které jsou známy jako impetigo, nebo celulitida, která způsobuje, že pokožka vypadá červeně, nabobtnalá a potlačená. Pokud máte tyto příznaky, nepoužívejte tělocvičny, dokud neuvidíte lékaře.

Vypouštění varu je někdy jedinou potřebnou léčbou. Staph, dokonce MRSA lze úspěšně léčit antibiotiky. Ujistěte se, že jste dokončili veškeré léky určené pro infekci staph.

Některé jednoduché kroky mohou snížit vaše šance na vyléčení stafální infekce v tělocvičně. Nedávejte bakteriím cestu do těla, pokryjte škrábance a škrábance. Přineste dva ručníky, jeden k čištění povrchů čistý a druhý k ukládání mezi vámi a strojem. Jakmile to uděláte, osprchujte co nejdříve, pokud se budete sprchovat v posilovně, použijte vlastní ručník a nosíte sprchovou obuv. Pokud se nemůžete okamžitě sprchovat, důkladně si umyjte ruce.

Prevalence v populaci

Kontakt Přeprava

Staph Symptomy

Lékařské ošetření

Snižte riziko