Sprintujícího vs. dlouhého běhu pro hubnutí

Běh může být použit jako nástroj pro hubnutí, bez ohledu na vaše cíle nebo aktuální kondicionování. Rychlost, kterou začnete jogging nebo chůzi, závisí zcela na počáteční úrovni fitness, ale pravděpodobně se zvýší s časem, vytrvalostí a tréninkem. Ať tak či onak, sundání běžecké boty a vykročení dveří je krok směrem ke zlepšení zdravotní péče a udržování hmotnosti.

Počáteční fáze běhu pro hubnutí

Na začátku běžícího režimu můžete pravděpodobně běžet jen krátkou dobu. Zavedení cyklu chůze / jog do raných fází běhání vám pomůže utéct dále, a proto spálit více kalorií. Jeff Galloway, olympijský a běžecký trenér, odhaduje ve své knize “Gallowayova kniha o jízdě”, že “běh spálí asi 100 kalorií na míli”, bez ohledu na tempo. Zvláště na začátku výcviku, procházka a jog vybudovat vytrvalost cvičení.

Pomalé, ustálené běhání

Jak se vaše vytrvalost zvyšuje, budete mít možnost jogovat dále po delší dobu mezi přestávkami. Čím více kilometrů se můžete během vaší jízdy shromáždit, tím více kalorií budete spalovat a tím více nežádoucí váhu, kterou budete moci zbavit. V této fázi běhu udržujte své tempo pomalé a stabilní. Nehýbejte se, abyste šli rychleji, než můžete snadno, protože vás zabrání tomu, abyste běhli tak daleko nebo tak dlouho, jak jen jste mohli s pomalejším tempem.

Rychlost práce

Jak se vaše tělo aklimatizuje na běh, vaše tempo se pravděpodobně zvýší přirozeně. Podle autorů Michaela Mejie a Johna Berardiho ve své knize “Scrawny to Brawny” spouští vysoká intenzita přibližně 1 323 kalorií za hodinu a nízká intenzita spaluje přibližně 514 kalorií za hodinu u 150-librové osoby. Čím tvrdší budete tlačit, tím vyšší je spálenost kalorií, i když musíte provést přestávky mezi intervalech s vysokou intenzitou.

Rychlá vs. pomalá debata

Rychle nebo pomalu, budete při spuštění spalovat v podstatě stejný počet kalorií na míli. Čím tvrdší bude úsilí, tím méně kilometrů budete moci pokrýt a naopak. Mějte na paměti, že vaše tělo pneumatiky dělat stejné cvičení každý den, bez ohledu na sport. Pokud vyrazíte na tři míle denně každý den se stejným tempem, vaše tělo zpomalí reakci na vaše úsilí a vaše ztráta hmotnosti a výkon bude pravděpodobné. Změňte svůj trénink ze dne na den a začleňte rychle a pomalu do svého týdenního plánu a vaše tělo bude trvale reagovat na váš trénink.

Běh pro ztrátu hmotnosti

Galloway uvádí, že za účelem mobilizace tuku a zhubnutí “je lepší, aby běžel 40 až 60 minut třikrát týdně, než 20 až 30 minut šestkrát týdně.” Tato delší školení vám pomohou ztratit nežádoucí váhu při vytváření vytrvalosti a celkové kondice. Můžete zahrnout 40 až 60 minut běh do výcviku prostřednictvím dlouhé, pomalé vzdálenosti nebo rychlosti práce s pravidelnými přestávkami na odpočinek a vaše tělo bude reagovat spálením kalorií a ztrátou váhy.