Sprintující a běžící hry

Sprinting a běh pomáhá rozvíjet obratnost, vytrvalost a rychlost a současně přispívá ke kardiovaskulárnímu zdraví. Hry, které vylepšují tyto dovednosti, rozvíjejí tyto schopnosti zábavou a zábavou. Hra sprintu a běžící hry může pomoci dětem každý den dostávat doporučené 60 minut aerobní aktivity a každý týden přispívá k doporučeným 75 minutům intenzivní aktivity dospělých.

Zachycení vlajky hrají dva týmy. Každý tým má vlajku u své domácí základny, kterou se snaží chránit. Cílem je ukrást vlajku jiného družstva a dostat ho zpět do domácí základny. Musíte šprintovat, abyste se vyhnuli tomu, že byste byli označeni druhým týmem a pokusili se co nejrychleji dostat se k vlajce. Pokud dostanete značku, dostanete se do vězení ostatních týmů v jejich domovské základně a můžete se dostat ven jen tehdy, pokud vás některý z vašich členů týmu osvobodí označením vás. První tým dostal vlajku druhého týmu zpět do své domovské základny, aniž by získal označené výhry.

Trojnohé závody jsou běhány ve dvojicích a pro závod je potřeba alespoň dva páry. Každá dvojice má jednu nohu každého partnera svázanou dohromady, takže každý partner má jednu nohu volnou a jednu nohu svázanou s nohou partnera. Označte startovní čáru a cílovou čáru. Zarovnejte páry na startovní čáru. Jakmile začne závod, musí každý pár běhat co nejrychleji k cíli. Dvojice, která tam dostane, vyhraje.

Červené světlo, zelené světlo je skupinová sprintová hra. Jedna osoba je vybrána jako semafor a stojí na jednom konci pole. Zbytek skupiny stojí na druhém konci. Když semafor říká “červené světlo”, každý musí zmrazit. Když říká “zelené světlo”, všichni musí sprinturovat směrem k semaforu co nejrychleji a znovu zmrazit při příštím zadání “červeného světla”. Prvním člověkem, který se dostane do semaforu, bude semafor.

Tag je další skupinová hra, která vyžaduje běh i sprintu. Jedna osoba je vybrána jako “to” a musí pronásledovat všechny ostatní hráče ve snaze označit je. V tradičním štítku se hráč, který se označuje, stává “to”. Existuje však mnoho variant. Ve značce mrazu musí každý hráč, který je označen, mrznout a může se znovu přesunout pouze tehdy, když je označil jiný hráč, který není “to”. Hra končí, když jsou všichni hráči zmrazeni. Ve stínovém štítku jsou stíny hráčů označovány spíše než jejich těla.

Zmocni se vlajky

Trojnohá závod

Červené světlo, zelené světlo

Štítek