Správnou polohu ramena

Správná poloha ramen by měla zarovnat vaše záda podél přirozených křivek vašeho páteře a být vzpřímená přes boky. Tato poloha je označována jako neutrální zarovnání páteře. Práce u počítače, posezení v nadrozměrných židlích, řízení a naklonění všech způsobují dopředu zaoblení ramen. Nesprávná rovnováha svalů mezi hrudníkem a zadní částí a špatná síla jádra také přispívá k poklesu dopředu. Uvědomení si, jak sedíte a stojíte a udržujete správnou svalovou sílu v zádech a na hrudi, vám pomůže zlepšit držení těla od ramen až po boky.

Najděte neutrální zarovnání. Každý má jinou neutrální zarovnání páteře, vaše sleduje přirozené křivky vašeho páteře. Chcete-li najít neutrální zarovnání, použijte cvičení “pět bodů”. Stojte vysoko za zády proti zdi a v tomto pořadí se dotkněte paty, spodku, lopatky, lebky a klouby na zeď. Vytáhněte vysoký, jak se dostanete z nohou až k hlavě. Jakmile budete mít tyto tělové body na zeď, všimněte si umístění ramen a jak se vyrovnávají s přirozenými křivkami vašeho záda. Toto je vaše neutrální zarovnání páteře.

Praxe sedí správně v židlích. Sedět v židlích se špatnou bederní podporou může způsobit uvolnění jádra a propadnutí dopředu s rameny. Používejte židle, které jsou pro vás správné, nohy by se měly dotýkat podlahy a vaše záda by se měla dotýkat zadní části židle bez zaokrouhlování. Sedněte si vysoko tím, že necháte kolena ohnuty pod úhlem 90 stupňů, nohy jsou ploché na podlaze a záda v neutrální orientaci, ramena rovně nad boky. Pokud pracujete u stolu, ujistěte se, že vaše židle je pro vás správná vzdálenost. Neměli byste se muset dostat nebo zakrčit dopředu, abyste měli přístup ke stolu nebo stolu.

Stojí vysoký. Když stojíte, držte si páteř v neutrální orientaci a pokud budete stát déle než 20 minut, přepněte svou pozici. Dlouhodobá stání v jedné poloze způsobuje namáhání boků a dolní části zad. Pokud budete dlouho stát, posuňte svou pozici pohybem nohou. Ujistěte se, že na jedné straně neděláte stres tím, že se kypíte boky nebo zpět. Neutrální stojící postoj má umístit jednu nohu mírně před druhou a často se přepínat.

Projděte se správnou chůzí. Při chůzi udržujte neutrální zarovnání páteře, aby se vaše ramena od zaoblení dopředu. Když budete chodit, vaše ramena budou mít tendenci se naklonit dopředu s vaším pohybem, tak si to uvědomte a znovu je zarovnejte přes boky – zpět na správné vyrovnání. Vaše ruce a nohy by se měly při chůzi přirozeně houpat, vyvarujte se tahání vašeho těla dopředu tím, že rozšiřujete paže příliš daleko dopředu.

Zpevněte jádro a horní část těla. Údržba jádra a pevnosti těla vašeho těla udržuje rovnováhu. Během dne můžete dělat jednoduchá cvičení, která vám pomůže posílit vaše jádro. Když jedete, zastavte brzdné světlo tím, že zapojíte jádro na každé zastávce nebo znamení – zatáhněte za břicho směrem k zádech a mírným zastrčením ocasní kosti. Držte svalovou kontrakci na délku vašeho zastavení a udržujte příjemné dýchání. Uvolněte, když světlo zhasne zeleně nebo když urychlíte od značky stop.