Sluneční clony proti slunečnímu okennímu filmu

Přestavba neefektivního domu často vyžaduje výměnu oken a dveří a přidávání tepelných hmot do vnitřních stěn, ale levné řešení jako solární panely a sluneční fólie na oknech nabízejí výrazný třesk pro energetickou účinnost bez nutnosti rozsáhlé výstavby. Výchozí, západní a jižní orientace okna nabízejí cestu k tomu, aby sluneční záření vstoupilo do domu jako teplo a světlo. Zisk tepla představuje až třetinu nákladů na chlazení v budově, což je každoroční publikace Útvaru energetiky USA.

Význam

Spotřeba energie v domácnosti závisí částečně na počtu a orientaci otvorů. Okna a dveře vytvářejí poruchu v jinak dobře izolované zdi. Boj proti účinkům tohoto porušení, aniž byste si sami sebe zahalili domů, je výzva, se kterou se můžete setkat s levnémi možnostmi, jako jsou okna a filmy. Mnoho novějších, energeticky úspornějších oken je postaveno s úsporami. Dodávají se s několika vrstvami předem potaženého skla a inertních plynů mezi panely, aby se maximalizovala účinnost, ale dodatečné vybavení celého domu s takovými okny může být náročné a drahé.

Řešení

Pomocí levných filmů nebo solárních obrazovek můžete zvýšit efektivitu stávajících oken za zlomek nákladů a potíží. Solární okenní fólie je dodávána v různých barvách a opacitích, které vynikají v různých aplikacích, zatímco volba pro sluneční clony je trochu jednodušší. Obrazovky blokují nežádoucí nárůst tepla při pokusu omezit překážku co nejvíce na pohled a jsou hodnoceni podle “faktoru otevřenosti”, což je míra stupně obstrukce výhledu.

Materiály

Solární clony jsou vyrobeny z nejrůznějších plastů, obecně šedé až černé barvy, a jsou vtaženy do sítě, která blokuje část sluneční sálavé energie a zároveň umožňuje omezený výhled na vnější svět. Filmy jsou vyrobeny ze směsi polyesterových a metalizovaných komponent. Vysoce reflekční fólie obsahují více kovů než barevné nebo kouřové odstíny.

Omezení obrazovky

Sluneční clony nutně změní váš pohled na skvělé venku, nepohodlí zvětšených trvale montovanými exteriérovými odrůdami. Interiérové ​​obrazovky fungují jako válečkový stín, což vám umožňuje v různých ročních obdobích zablokovat energii slunce nebo ji dovolit do domu, aby snížily náklady na vytápění, ale po vstupu do budovy blokují zářivou energii. V tomto okamžiku se někteří absorbované teplo opíjejí do místnosti, nikoli zpátky k vnějšímu prostranství.

Omezení filmu

Všechny okenní fólie blokují 95 až 99 procent ultrafialového světla, ale ta část spektra nepřispívá k množství tepla vyzařovaného do budovy, uvádí Darrell Smith, výkonný ředitel International Window Film Association. Metalizované filmy, které blokují největší část přírůstku slunečního tepla, také blokují vysoké úrovně viditelného světla, které mohou potlačit účinek snížených nákladů na chlazení, pokud vyžadují více vnitřního osvětlení. Více průsvitných filmů, zbarvených v kouři, zeleném nebo modrém, umožňují průsvitnější světlo, ale jsou méně účinnými blokátory slunečního tepla. Filmy jsou trvalé, takže v zimních měsících v mírném podnebí, kdy je žádoucí dodatečné teplo ze slunce, mohou vyrovnat zbytek letních úspor se zvýšenou potřebou vytápění.