Sladké bramborové nutriční informace

Sladké brambory jsou zelenina, která jsou k dispozici po celý rok. Tato kořenová zelenina je bohatá na mnoho základních živin, jako je draslík a vláknina, aniž by obsahovala žádný tuk nebo cholesterol, což je ideální doplněk ke zdravé stravě.

Jeden středně sladký brambor je asi 5 palců dlouhý a 2 palce v průměru. Při pečení v kůži a bez másla nebo oleje tato zelenina obsahuje 103 kalorií, žádný tuk nebo cholesterol a 15 procent denního doporučeného množství vlákniny.

American Heart Association doporučuje konzumovat různé potraviny bohaté na vlákniny, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu, hladinu cukru v krvi a snižují riziko mrtvice. Střední sladký brambor obsahuje 4 gramy nebo 24 procent doporučené denní dávky vlákniny.

Sladká brambora je bohatá na vitamín A jako beta-karoten a vitamín C. Tyto dva antioxidanty pracují na eliminaci volných radikálů z těla. Tyto antioxidanty také fungují jako protizánětlivé látky a mohou snížit riziko vzniku rakoviny, tvrdí National Cancer Institute.

Sladké brambory jsou také dobrým zdrojem mědi, manganu, draslíku, železa a vitamínu B-6. Obsahují také thiamin, riboflavin a niacin.

Americká dietaryová asociace doporučuje přidávat tyto přirozeně sladkou zeleninu do vaší stravy. Pro snadné získání přínosu z této zeleniny, přidejte sladké bramborové pyré na smoothies, pečte je obyčejné nebo nakrájíme na proužky a sezónu před pečením.

Velikost porce

Vysoká vláknina

Antioxidanty

Ostatní živiny

Přidání k dietě