Silové boty cvičení

Silové boty jsou speciálně navržené tenisky, které mohou zvýšit váš svislý skok a rychlost jízdy. Pevnostní boty mají zabudovanou přední nohu, která umisťuje vaše lýtko do roztažené polohy, a to tvrdí výrobce, což vede k většímu svalovému přetížení, což vede ke zvýšení síly a výkonu dolní končetiny. Silové boty jsou oblíbené u basketbalových a volejbalových hráčů a mnoha dalších sportů, ve kterých je žádoucí vysoký vertikální skok. Ne všichni odborníci se shodují, že silné boty jsou prospěšné a někteří naznačují, že riziko zranění spojené s tímto typem výcvikového zařízení převažuje nad možnými přínosy.

Proveďte skok. Skákání lana při nošení silových bot je dobrým úvodním cvičením. Držte skokové lano oběma rukama a umístěte střed lana za vámi. Otočte lano nad hlavou a jak se blíží vašim nohám, přeskočte. Pokračujte v otáčení lana a skákání po požadovanou dobu nebo počet opakování. Začněte pomalu a zvyšujte rychlost, jakmile se budete zdokonalovat.

Proveďte skoky plyometrické skříně. Chcete-li rozvinout svou vertikální skákací schopnost, postavte se 12 palců od kolenové plynoměrné skříně. Ohnout kolena a houpat ruce zpět. Otočte ruce dopředu a současně vyskočte na zem na vrcholu krabice. Opatrně krok zpět a opakujte. Zvětšete výšku krabice, jak se zvyšuje vertikální skok.

Proveďte skoky s překážkami agility. Umístěte pět až 10 kolenních překážek v řadě. Překážky by měly být od sebe vzdáleny asi 36 centimetrů. Postavte se na začátku řádku spolu nohama a rukama po stranách. Otočte ruce zpátky a ohýbejte kolena do čtvrté squate pozice. Otočte paže dopředu a vyskočte nahoru a přes první překážku. Při přistání okamžitě jarní na další skok. Pokračujte v seskokování, dokud nevymažete všechny překážky. Zvyšte výšku a počet překážek ve vašem běhu, jak jste se u tohoto vrtačky více zdokonalili.

Proveďte sprinty na stadionu. Stojí na úpatí sady schodů stadionu nebo jiného dlouhého schodiště, do kterého máte přístup. Sprintujte nahoru po schodech co nejrychleji a zaměřte se na řízení s rukama, pumpujete kolena a rozšiřujete zadní nohu a kotník. Jakmile se dostanete na vrchol, opatrně jděte dolů na začátek a opakujte. Můžete to udělat cvičení jednodušší tím, že děláte jeden krok najednou nebo těžší tím, že dva nebo tři kroky na krok.