Silnice vs. chodník běží

Přijíždění po silnicích nebo stezkách pro běh dává vašemu tělu pevný kardio cvičení, které staví vaše celkové zdraví a kondici. Zatímco oba povrchy nabízejí efektivní cvičení, oba typy běhu vám dávají dvě odlišné běžné zážitky. Pochopení toho, jak se mění oba povrchy, vám umožňuje rozhodnout, která možnost nejlépe vyhovuje vašim cílům.

Hladký nebo měkký povrch

Silniční jízda poskytuje hladký a rovný povrch, který usnadňuje udržení vašeho nohy. Nevýhodou je tvrdý beton a asfalt, na kterých běžíte, což dává vašim kloubům pocit bušení. Nerovná povaha stezky zvyšuje riziko pádu nebo výpadu, pokud nevěnujete pozornost stezce před vámi. Výhodou je měkčí povrch bláta, nečistot nebo trávy, což znamená, že na vašich kloubech dochází k menšímu poškození. Speciální běžecká obuv vám pomůže udržet stabilitu na nepředvídatelných tratích.

Zavřete a pohodlně

Cesty nabízejí výhodné místo pro vaše venkovní trasy. Máte možnost běžet po silnicích v blízkosti vašeho domova, práce nebo školy tím, že jednoduše vykročíte dveře. Většina lidí musí řídit, aby se dostala na vhodnou cestu k běhu. Vzdálené umístění mnoha cest vede k tomu, že se tam dostane výzva. Pokud jste zraněni nebo potřebujete pomoc na trase, může trvat déle, než vám pomůže příjezd.

Měření vzdálenosti

Cesty poskytují snadnější způsob měření vzdálenosti, pokud chcete vědět, jak daleko jde. Online mapovací systémy umožňují mapovat běžící trasu s okamžitou vzdáleností. Můžete také řídit trasu pomocí počítadla kilometrů vašeho vozu, abyste zjistili vzdálenost. Trasy se obvykle nezobrazují na mapovacích programech a nemůžete jezdit podél stezky pro měření vzdálenosti. Běžící hodinky s funkcí GPS jsou volbou pro měření vzdálenosti, ale neznáte vzdálenost, dokud se nedostanete na trasu.

Bezpečnější sprinting

Silnice jsou obvykle zaneprázdněné než trasy, a to jak s vozidly, tak i s chodem. Zatímco dopravní situace představuje potenciální bezpečnostní riziko, máte i ostatní, abyste zajistili úroveň bezpečnosti. Útočník je méně pravděpodobné, že udeří s ostatními kolem. Pokud se stanete zraněným, máte také pomoc. Na stezce můžete být jedinou spuštěnou osobou. Pokud spadnete nebo se zraníte, můžete se na stezce dlouho držet, než vás někdo najde.

Stezka poskytuje přirozené prostředí, které oslovuje mnoho běžců. Narazíte na stromy, květiny, zvířata a občas i potok nebo jezero. Při jízdě na silnici budete pravděpodobně vidět domy, podniky a vozidla. Pro většinu lidí je příroda relaxačním a příjemnějším prostředím pro cvičení.

Scénické nastavení