Senna listy zdraví přínosy

Senna je rostlina pocházející ze severní Afriky a listy i semena se používají v bylinné medicíně. Známá primárně pro své purgativní vlastnosti, senna funguje jako přirozené projímadlo a často se užívá v kapslích, pilulkách, granulích nebo v čajovém formátu. Senna čaj a doplňky lze nalézt v bylinné části mnoha obchodů s potravinami a také v obchodech se zdravou výživou.

Léčba zácpy

Jedení senna listu nebo pití senna listového čaje povzbudí střevní pohyby. List způsobuje, že stěny tlustého střeva se smršťují, což způsobí, že stolice přes váš systém. Kvůli této schopnosti je senna list užitečná při zmírnění zácpy, často vedoucí k pohybům střev během šesti až 12 hodin po požití. V tradiční čínské medicíně odstraňuje senna z tepla teplo z tlustého střeva a pomáhá zbavit se odpadu ze starých jídel, které se v něm časem stavěly. V tradiční medicíně se senna list nedoporučuje ženám, které jsou menstruační, kojící nebo těhotné.

Protizánětlivý prostředek

Senna je přírodní protizánětlivou látkou. Zatímco to má obecné přínosy pro zdraví, dělá také Senna užitečné pro zmírnění některých příznaků spojených s hemoroidy. Bolest při vylupování může být způsobena obstrukcí konečníku, známou také jako hemoroid, a dráždění konečníku může vést k zánětu. Článek z roku 2012 v publikaci “Výzkum přírodních produktů” zjistil, že potkani, kterým byl podáván senna list, vykazovali méně lokálního zánětu v jejich střevě.

Antiparazitický agent

V roce 2010 publikoval “Pharmacognosy Research” článek, který zjistil, že extrakt ze senny listů zastavil mobilitu parazitů během studie buněčné linie. Extrakt byl také použit k léčbě infekcí parazity u potkanů ​​a vědci zjistili, že hladiny parazitů byly významně nižší po šesti dnech, kdy byly krysám denně podávány extrakty. Krysy léčené extraktem vykazovaly také známky zlepšení, pokud jde o anémii – nízké hladiny železa v krvi – a poškození orgánů, a to jak symptomy infekce parazita. Zatímco výsledky jsou velmi slibné, je zapotřebí více studie k určení anti-parazitického účinku senna listu na člověka.

Opatření s Senna Leaf

Zatímco senna je považována za obecně bezpečnou, je třeba učinit některá opatření, pokud uvážíte tuto mocnou bylinu. Pokud trpíte poruchou tlustého střeva nebo srdečním onemocněním, poraďte se s lékařem dříve, než začnete užívat Senna. Senna může také způsobit nežádoucí účinky, jako je nevolnost, zvracení nebo žaludeční nevolnost a může mít nepříznivý účinek na určité léky, včetně diuretik, ředidel krve a digoxinu. Pokud užíváte některou z těchto léků, poraďte se s lékařem dříve, než začnete užívat senna list v jakékoli formě.