Santalový olej a akné

Olej ze santalového dřeva je vysoce účinný, ale jemný esenciální olej, který se používá k léčbě mnoha běžných stavů kůže, jako jsou popáleniny, řezy, vyrážky a akné. Olej ze santalového dřeva je klíčovou přísadou mnoha lotion a mýdel kvůli jeho příjemné vůni dřeva a léčivým vlastnostem. Pokud trpíte podrážděním pokožky, jako je akné, není třeba kupovat nákladné ošetřující krém. Santalový olej ze syntetického santalového dřeva ve své nejsilnější formě, jako olej nebo prášek, byl chválen jako silný bojovník proti akné.

Jak olej ze syntetického dřeva bojuje proti akné

Sandalwood je starodávná léčba ájurvédského onemocnění kůže. Vedlejší produkt santalového dřeva, santalový olej obsahuje antimikrobiální vlastnosti, které z něj činí silnou bylinnou antiseptickou látku. Olej ze santalového dřeva bojuje s bakteriemi a olejem, které blokují póry a způsobují černé kousky a pupínky. Klinická studie z roku 2007 zveřejněná v únorovém vydání Food and Chemical Toxicology zjistila, že santalový olej a jeho složky obsahují antivirové, protikarcinogenní a baktericidní vlastnosti.

Jak používat olej ze santalového dřeva

Existuje několik různých způsobů, jak zacházet s akné olejem z santalového dřeva. Před aplikací santalového oleje na infikované nebo podrážděné oblasti vyzkoušejte malou kůru kůže pro alergickou reakci. Zatímco jemný olej z santalového dřeva je stále koncentrovaný esenciální olej, který může způsobit silnou alergickou reakci při nanášení na kůži nezředěný. Smíchejte santalové dřevo s vodou nebo nosným olejem, jako je olej z šípkového oleje nebo olej z večerní révy, a to před aplikací na kůži.

Sandální dřevo olejové ošetření pro akné

Chcete-li vyrobit akné pasta ze santalového dřeva, promíchejte 1 čajovou lžičku prášku z santalového dřeva s 1 čajovou lžičkou tumerického prášku, 1 čajovou lžičku vody a kafrovou pomlčku. Konzistence by měla být hustá pasta. Aplikujte na akné a noste jako masku přes noc. Rukavicí maska ​​santalového dřeva by měla být méně tlustá než akná pasta z santalového dřeva a měla by se šířit po celé tváři, na hrudi, na zádech – kdekoli máte akné nebo vyrážku. Směs 2 lžičky santalového oleje s přibližně ¼ šálkem růžové vody. Nechte masku vyschnout po dobu 20 až 30 minut a opláchněte vlažnou vodou. Pro výrobu santalového dřeva a vápna kombinujte stejné části santalového oleje, tumerického prášku a limetkové šťávy. Směs, dokud nemáte směs, která se snadno rozšiřuje. Nechte na pokožce po dobu 20 až 30 minut a opláchněte ji vlažnou vodou. Pokud je vaše kůže akné-náchylná, ale cítí se suchá a hrubá, rozhodněte se pro masáž santalového dřeva, abyste nechali pokožku ochlazená, kondicionovaná a měkká. Kombinujte několik kapek santalového oleje s poloviční šálkou nosného oleje a jemně maste do kůže.

Slabá nabídka santalového dřeva

Olej ze santalového dřeva je jedním z nejoblíbenějších silic, ale je také jedním z nejvíce ohrožených a drahých. Poptávka je tak vysoká, že santalové stromy trpí rozsáhlým nezákonným pytláctvím a sklizením. Olej z santalového dřeva je jedním z nejvznešenějších olejů, je buď zředěn nebo kombinován s nosným olejem nebo aroma vyrobenou ze syntetických chemikálií. Buďte selektivní: pokud hledáte olej z santalového dřeva pro své léčebné vlastnosti, podívejte se na čistý santalový olej. Použijte tento cenný esenciální olej moudře. Olej ze syntetického santalového dřeva roste s věkem mnohem silnější, takže pokud ho používáte mírně, může to trvat celý život.

Upozornění

Nikdy nesnášejte santalový olej nebo jej nedovolte, aby se dostal do kontaktu s očima nebo sliznicemi. Těhotné ženy, kojící matky a děti by neměly používat esenciální santalové dřevo, pokud není předepsáno lékařem.