Rizika jíst tapioka

Tapioka je dieta v Africe, Asii a Jižní Americe a najdete ji také v nápojů a pudinkách ve Spojených státech. Ačkoli komerčně zabalená tapioka je obecně bezpečná, může být rostlina vysoce toxická, pokud není správně připravena. Tapioka přirozeně produkuje kyanid, který je pro člověka jedovatý, nicméně kyanid může být během zpracování odstraněn.

Tapioca zdravotní rizika

Při konzumaci špatně připravené tapioky může být podle American Cancer Society ohrožena otravou kyanidem. Symptomy zahrnují bolesti hlavy a závratě, v závažných případech se mohou objevit křeče nebo kóma. Peeling, krájení a poté důkladné vaření tapioky odstraňuje riziko kyanidu a tapiokové mouky, perly a pudinky se považují za bezpečné podle Food Standards Australia New Zealand. Tapioka má také tendenci vyvolávat alergickou reakci u lidí s latexovými alergiemi, takže pokud jste citliví na přírodní kaučuk, může být chytré mluvit se svým lékařem o možných rizicích.

Tapioca Nutrition

U 136 kalorií na 1/4 šálku suché, tapioka je energeticky hustá potravina, která může snadno vést k přírůstku hmotnosti, pokud jíte příliš mnoho z ní. Tapioka má také nízké obsahy živin a tapiokové dezerty obvykle obsahují přidané kalorie z cukru a tuku. Přestože střední části tapioky zapadají do rozumné stravy, většina jídel by měla obsahovat potraviny bohaté na živiny, jako je čerstvé ovoce a zelenina, ovesné vločky, celozrnné produkty, fazole a jogurt bez tuku.