Retin – krém proti gelu

Retin-A je značka tretinoin krému nebo gelu dostupného na předpis na léčbu akné. Když si pacienti všimli, že jejich kůže vypadala radšiji, Retin-A se stal testovaným subjektem jako nástroj proti stárnutí. Ačkoli lék je starší 20 let, dermatologové stále považují za jedno z nejúčinnějších léčby akné. Pacienti mohou dostávat Retin-A ve formě gelu nebo krému.

Funkce

Retin-A, derivát vitaminu A, urychluje uvolňování vnějších kožních buněk a pomáhá pokožce produkovat více kolagenu a silnější vrstvu. Zpočátku může dojít k vypadnutí pokožky a suchu. Akné se mohou zhoršit během prvních několika týdnů užívání Retin-A, protože buňky přinášejí nečistoty na povrch. Pacienti se při aplikaci mohou vypařovat, dokud se pokožka po několika týdnech nezmění. Jak gel, tak krém fungují stejným způsobem.

Dějiny

Dr. John J. Voorhees, předseda dermatologického oddělení na Lékařské fakultě University of Michigan, publikoval v roce 1988 studii o uživateli Retin-A s fotodegradovanou kůží. Výsledky 16-týdenní dvojitě zaslepené studie ukázaly, že všech 30 subjektů vykazovalo statisticky významné zlepšení struktury pokožky, snížily vrásky a hnědé skvrny. Retin-A se stala známou jako léčba proti vráskám. Téměř 300 kosmetických přípravků obsahujících retinol se objevilo od roku 2003 podle Mintel Global Products Database.

Krém proti gelu

Retin-A gel obsahuje více alkoholu než krém a může být více sušením na kůži. Zatímco toto může být užitečné pro kůži náchylnou k akné, starnoucí kůže může potřebovat více vlhkosti. Retin-A na bázi krému může být jemnější. Dermatologové najdou krém užitečný během zimních měsíců a gel v létě. Mnoho dermatologů doporučuje aplikaci hydratační látky hodinu po Retin-A, aby se snížil účinek sušení léků.

Úvahy

Kožní buňky obsahují retinoidní receptory, které regulují funkci buněk. Jak stárnete, vaše buňky působí méně pravidelně. Dermatolog Dr. Min-Wei Christine Lee z Walnut Creek v Kalifornii pro New York Times řekl: “Konzistentní používání Retin-A pomáhá normalizovat buňky.” Během prvních 6 až 12 týdnů užívání Retin-A se však může objevit zarudnutí a olupování, jak se upraví pokožka. I přes účinnost léku, mnoho lidí přestane užívat to dříve, než se pokožka zlepší.

Varování

Uživatelé Retin-A by měli snížit expozici slunce, aby nedošlo k poškození kůže. Pokud máte ekzém, dermatitidu nebo růžovku, Retin-A může zhoršit stav Vašeho kůže. Při aplikaci omyjte obličej a počkejte 20 až 30 minut před uvedením Retin-A na kůži, aby nedošlo k podráždění. Nebylo provedeno dostatečné testování, aby byl Retin-A bezpečný pro použití během těhotenství nebo během kojení.