Quad se táhne pro běžce

Procházet čtveřice je pro běžce nezbytné. Snižuje riziko úrazu a může během jízdy zvýšit sílu a vytrvalost. Běžec má prospěch začleněním dvou různých typů protahování do rutiny. Dynamické úseky přenášejí vaše čtyřkolky na cvičení, zvyšují tok kyslíku a otevírají je na běh. Statické protažení jim pomáhá uvolnit a snižuje těsnost po běhu.

Připravit se

Vysoké kolena jsou dynamické úseky, které ohřívají kvádry a kyčelní flexory. Pevte si lokty po stranách. Během několika vteřin běžet na místě, poté střídavě zvedněte kolena co nejvyšší, zatímco běžíte. Pump ruce, jak běžíte. Pokračujte po dobu 30 až 60 sekund a opakujte dvakrát. Zastavte se dřív, pokud si nemůžete udržet záda rovně, když běžíte, protože houkání nad ním znamená únavu.

Uvolněte se

Tímto statickým roztažením po běhu se snižuje svalová přilnavost a pomáhá vám zabránit bolesti po bolestech ve vašich čtyřkolkách. Postavte se rovně a postavte nohy vedle sebe. Zvedněte levou nohu za levou ruku a zabalte ruku kolem horní části nohy. Vytáhněte horní část nohy a přitlačte pata ke svému lemu. Zastavte, když máte pocit napětí v levém čtverečku a držte jej 10 až 15 sekund. Protáhněte pravý čtverec stejným způsobem. Opakujte tento úsek šest až osmkrát s každou nohou.