Proteinové potřeby pro krevní skupinu a

Krevní typ dieta tvrdí, že lidé s krevní skupinou A by měli jíst vegetariánskou stravu. Nicméně teorie, že strava by měla být určena podle typu krve, není v současné době podložena vědeckými důkazy. Každý, bez ohledu na jeho krevní skupinu, musí konzumovat dostatečné množství bílkovin.

Krevní typ stravy a bílkoviny

Podle typu krevní skupiny, protože se krevní skupina A vyvinula v agrární kultuře, měli by současní lidé s krevní skupinou A také jíst vegetariánskou stravu. To může vést k otázkám, zda typ A, kteří dříve nebyli vegetariáni, mohou i nadále získat dostatek bílkovin ve své stravě. Lékařské centrum Langone v New Yorské univerzitě však poukazuje na to, že žádné klinické studie nepodporují přístup k přírůstku k jídlu a že neexistují vědecké důkazy o tom, že krevní typ určuje potřeby bílkovin.

Protein

Protein je přítomen ve všech tkáních, od kůže až po svaly a orgány a je nezbytný pro procesy oprav, regenerace, růstu a vývoje těla. Kompletní dietní bílkovina obsahuje všech devět esenciálních aminokyselin, které budou rozděleny do bílkovin v těle. Kompletní bílkoviny se vyskytují pouze v živočišných produktech a sójových bobych. Většina zeleniny a zrna jsou neúplné bílkoviny a je třeba je řádně kombinovat, aby bylo zajištěno, že tělo bude uspokojeno.

Zdroje bílkovin pro vegetariány

Vzhledem k tomu, že většina rostlinných zdrojů bílkovin je neúplná, lidé všech typů krve po vegetariánské stravě musí být opatrní, aby konzumovali mnoho druhů bílkovin bohatých potravin. Vegetariáni, kteří jedí mléčné výrobky a vajíčka – nebo vegetariáni lakto-ovo – mohou získat kompletní proteiny z těchto zdrojů. Protein je také dostupný v náhradách masa, sóji a sójové produkty jako tofu, tempeh a seitan, a fazole, luštěniny, ořechy a celozrnné. Jíst širokou škálu je klíčem k zajištění celého rozsahu aminokyselin nezbytných pro přeměnu na bílkovinu v těle. Například rýže a fazole vytvářejí kompletní kombinace bílkovin.

Jiné potraviny bohaté na bílkoviny

Živočišné produkty jsou nejkomplexnějšími zdroji dietních bílkovin. Hranaté červené maso, ryby a drůbež jsou bohaté na bílkoviny, stejně jako vejce, jogurt a mléčné výrobky, jako je sýr. Lékařské centrum University of Maryland doporučuje, aby dospělí konzumovali dvě až tři dávky dietních bílkovin denně. Servíra se skládá z 2 až 3 oz. Z masa nebo ryb, pol poháru vařených sušených fazolí podávaných s hnědou rýží, vejce nebo 1 oz. Sýra. Nejvíce vyvážená strava poskytuje dostatek bílkovin, takže doplňky stravy jsou zřídka nutné.