Progresso lentik polévka nutriční informace

Progresso čočkové polévky, které jsou součástí řady Vegetable Classics, pocházejí z pravidelných i 99 procent beztučných verzí. Oba jsou vegetariánské a obsahují směs čočky, celeru a špenátu, normální verze také obsahuje rajčatovou pastu. Jsou nekondenzované a připravené k obsluze, takže nemusíte přidávat vodu ani mléko před ohříváním vydatné mísy čočkové polévky. Obě polévky se mírně liší v obsahu sodíku, kalorií, tuku a vlákniny.

Celkové nutriční fakta

Servírovací velikost pro oba druhy šálku čoček Progresso je 1 šálek. Pravidelná polévková polévka má 160 kalorií na porci, zatímco 99 procentní tučná volná čočka polévá 20 kalorií se 140 kalorií na porci. Pravidelná polévka má 2 g tuku s 0,5 g nasyceného tuku, 99 procent tuku bez obsahu tuku má 1,5 g tuku bez nasyceného tuku. Obě polévky neobsahují trans-tuky a cholesterol. Pravidelná polévka má 9 g bílkovin a 30 g sacharidů, včetně 5 g zdravé dietní vlákniny. 99 procentní tuková polévka má 8 g bílkovin, 25 g sacharidů a 3 g vlákniny.

Sodík

Progresso je pravidelná šošovicová polévka má 810 mg sodíku na porci a její 99 procentní tuková volná polévka má 500 mg sodíku na porci. Ani polévka neobsahuje glutamát monosodný, zesilovač chuti, který obsahuje sůl. Zdravotní pokyny z amerického ministerstva zdravotnictví a humanitních služeb z roku 2005 doporučují, aby zdraví dospělí omezili příjem sodíku, aby se zabránilo vysokému krevnímu tlaku a riziku cévní mozkové příhody nebo koronární choroby srdeční. Zdraví dospělí ve stravě s obsahem 2 000 kalorií by neměli mít více než 2300 mg denně, zatímco dospělí s hypertenzí by neměli mít více než 1 500 mg denně.

Bezlepkový

Progresso je pravidelná šošovicová polévka a její 99 procentní tučná volná šošovicová polévka jsou bezlepkové, takže jsou bezpečné pro osoby s celiakií nebo alergie na pšenici. Gluten je protein v pšenici, obsažený v mnoha běžných sacharidových výrobcích, jako je chléb a těstoviny. Podle Mayo kliniky, pokud máte celiakii nebo alergie na pšenici, vaše tělo má nebezpečnou imunitní odpověď na lepek, takže se musíte vyvarovat lepku tím, že si pečlivě vybíráte své potraviny.

Vitamíny a minerály

Čočka je vysoká v železe a Progressoova pravidelná šošovicová polévka a její 99 procentní tučná volná šošovicová polévka nabízejí až 15 procent denní hodnoty železa na porci. Zdravotní pokyny z amerického ministerstva zdravotnictví a služeb z roku 2005 uvádějí, že mnoho dětí a žen v reprodukčním věku může být ohroženo nedostatkem železa. Navíc Progresso má 99 procentní tukovou volnou šošovicovou polévku 10 procent doporučené denní hodnoty pro vitamín A, zatímco pravidelná polévka má 4 procentní denní hodnotu. Obě polévky neobsahují žádný vitamín C a 2% denní hodnoty vápníku.

Seznamy výměny potravin

Pokud potřebujete zhubnout nebo máte cukrovku, vám pomohou výměnné seznamy potravin od American Diabetes Association. Seznamy ukazují různé potraviny v každé skupině potravin a řeknou vám, jaká je správná velikost porce, abyste mohli sledovat kalorie, sacharidy, bílkoviny a tuky. Na základě výměnného systému Americká diabetická asociace je pravidelná lžička polévka Progresso ekvivalentní 1,5 porce zeleniny a její 99 procentní tučná volná polévka má 1 porci zeleniny, obě polévky poskytují 1,5 škrobové porce.