Problémy s bmi

Index tělesné hmotnosti používá vaši výšku a hmotnost pro odhad hladiny tuku ve vašem těle. Pro většinu obyvatel je to dost spravedlivého průměru, stejně jako jednoduché k použití a neinvazivní k výkonu. BMI vyšší než 25 znamená, že máte nadváhu, a když je nad 30 let, znamená to obezitu. To pomáhá lékařům rychle vyhodnotit, zda je u pacienta zvýšené riziko onemocnění, jako jsou kardiovaskulární onemocnění, hypertenze, diabetes typu 2 a některé druhy rakoviny. I když BMI může být užitečné v klinickém prostředí, není to neomylné a může u některých lidí nadměrně nebo podceňovat tuhost.

BMI nezahrnuje svaly

Pokud jste obzvláště štíhlá, jako je stavitel těla, můžete vážit více pro vaši výšku než obvykle, protože svalová tkáň je hustší než tuk. Výpočet BMI vám pak ukáže, že spadá do řady nadváhy nebo dokonce obézních. Nemáte však nezdravé tukové složení těla a nejste pravděpodobně vystaveni zvýšenému riziku chronického onemocnění souvisejícího s nezdravou hmotností. Ve většině případů bude pro vašeho lékaře a pro vás zřejmé, že kategorizace BMI je Nevhodné pro vás, pokud jste svalnatí a fit.

BMI chybí normální hmotnost Obezita

BMI opravdu nezměří tělesný tuk. Někteří lidé, kteří mají normální váhu pro svou výšku, přenášejí příliš mnoho tělesného tuku, klasifikovaný jako 30% nebo více pro ženy a 20% nebo více pro muže, zařazuje je do kategorie obezity s normální hmotností. , Ale jsou ohroženi některými zdravotními riziky, které se vyskytují u lidí, kteří mají zjevnou nadváhu, včetně cukrovky typu 2 a srdečních chorob. Lékař nemusí tyto osoby dokonce vyšetřit na možné zdravotní stavy a postrádat léčbu, dokud nedorazí na vážnou úroveň.

BMI nerozlišuje mezi typy tuků

Osoba, jejíž BMI je vysoká, ale která nese dostatečné množství podkožního tuku v oblasti boků a zad, nemusí mít tak vážná zdravotní rizika jako osoba, která má stejný BMI, ale ukládá většinu tuku do břicha. Obvod břicha o 35 palcích nebo větším u žen a 40 palců nebo více u mužů naznačuje vážné obavy o zdraví. Hluboký břišní tuk je zánětlivý a uvolňuje sloučeniny do těla, které vyvolávají onemocnění. Podkožní tuk – poddajný druh pod kůží – je méně znepokojující, protože není spojen s těžkým onemocněním. Klasifikace všech s BMI nad 30 let, které jsou ve zvýšené míře, může způsobit ztrátu zdrojů a zbytečně poplašovat lidi, kteří jsou jinak zdraví.

BMI někdy neodpovídá

Dokonce i když provedete změny v rutině cvičení a přepnete se na zdravější stravu s vyšší kvalitou kalorií, nemusíte zhubnout – zvláště pokud se výrazně snížíte kalorický příjem. Vaše hladina fyzické aktivity a celá možnost výběru jídla znamená, že jste zdravější, ale pokud nedáte váhu, BMI to nebude odrážet. “Jak uvedl Dr. Peter Janiszewski v obezitě v roce 2012, zvýšená tělesná aktivita spojuje snižováním srdečních chorob A úmrtnost související se stavem, bez ohledu na velikost osoby. Osoba, která přidá cvičení, může ztratit tuk a získat sval, takže čistá změna hrubé hmotnosti je stejná – ale složení těla je mnohem zdravější. Ale BMI to nebude za to. Cvičení může pomoci snížit břišní tuk o 10 až 20 procent bez výrazné změny hmotnosti, takže člověk – zejména ten, který se blíží k cíli váhy – může být stále zdravější, ale její BMI to neukazuje. To může člověku pociťovat, jako by snaha jíst lépe a pohybovat se více neprináší výsledky. Pokud to popisuje vaši situaci, nebuďte frustrovaní a uchýlíte se ke starým nezdravým vzorům. Ztráta tuku a přidání svalů do rámu zlepšuje vaše celkové zdraví bez ohledu na to, zda je Váš BMI trochu vysoký.