Přínosy benzoátu sodného

Benzoan sodný se obvykle kombinuje s fenylacetátem sodným k léčbě hyperamonémie, což je stav charakterizovaný příliš velkým množstvím amoniaku v krvi, poznámky MayoClinic.com. Podmínky, jako je rakovina, ledviny a jaterní onemocnění, zvyšují riziko vzniku nežádoucích účinků. Užívání benzoátu sodného obvykle vyžaduje předpis, aby se snížilo riziko. Benzoan sodný má také další výhody, jako je jeho potenciální použití jako typ léčby roztroušené sklerózy, podle studie publikované v roce 2009 vydání “Journal of Immunology.”

Regulace hladiny amoniaku a chrání mozek a nervový systém

Benzoan sodný, metabolit skořice, pomáhá regulovat hladinu amoniaku v krvi a zabraňuje tomu, aby byl příliš vysoký, říká Maryland Medical Center. To proto, že vysoká hladina amoniaku poškozuje mozek a nervový systém. Dávkování je obvykle založeno na tělesné hmotnosti, takže musí být stanoveno lékařem. Lékařská pevnost, počet dávek za den a doba trvání léčby jsou také faktory, které ovlivňují množství použitého benzoátu sodného.

Zvýšené kurzy přežití

Kombinované užívání intravenózního benzoátu sodného a fenylacetátu sodného zvýšilo míru přežití pacientů trpících poruchami močovinového cyklu podle studie publikované v časopise The New England Journal of Medicine v roce 2007. Výsledky ukázaly, že použití benzoátu sodného Skutečně pomohlo asi 81% pacientů s komatózou přežít. Studie však také poukázala na to, že míra přežití byla ovlivněna i jinými léčebnými postupy, jako je hemodialýza. Je zapotřebí více výzkumu, aby bylo možné určit faktory ovlivňující účinnost léčby benzoanem sodným.

Zpomaluje vývoj roztroušené sklerózy

Benzoan sodný ukazuje potenciální využití při léčbě roztroušené sklerózy, podle studie zveřejněné v časopise Journal of Immunology z roku 2009. Roztroušená skleróza je autoimunitní onemocnění, které napadá váš mozek, míchu a optické nervy. Onemocnění je způsobeno poškozením tukových tkání, které chrání vaše nervy nazývané myelinovým pláštěm, EurekAlert.org, služba americké asociace pro rozvoj vědy, poznámky. Benzoan sodný pomáhá inhibovat expresi zánětlivých molekul v mozkových buňkách a obecně blokuje progresi roztroušené sklerózy u myší. Je zapotřebí více výzkumu, aby bylo možné zhodnotit účinnost použití benzoátu sodného při léčbě lidí s roztroušenou sklerózou.

Vedlejší efekty

Navzdory svým přínosům je benzoát sodný spojován s vedlejšími účinky, jako je zmatenost, snížené močení, bolesti hlavy, arytmie, ztráta chuti k jídlu, bolesti svalů nebo křeče a nausea, vysvětluje MayoClinic.com. Problémy s dýcháním, ztráta vědomí, přetrvávající krvácení, krev ve stolici a moči byly také spojeny s užíváním benzoátu sodného, ​​ale považují se za méně časté. Vždy konzultujte svého lékaře před použitím benzoátu sodného, ​​abyste snížili riziko vzniku nežádoucích účinků.