Předškolní děti světových aktivit

Vyučování vašich dětí o jiných kulturách po celém světě je důležitou součástí instilování úcty k rozmanitosti a toleranci vůči lidem, kteří se od sebe liší. Máte-li předškolní děti, naplánujte kulturní aktivity pro ty, kteří je představují, jak žijí ostatní děti po celém světě.

Dobrý den v mnoha jazycích

Učte své předškolní děti, jak říct “ahoj” v jiných jazycích. Můžete začít s jazyky, které vaše děti mohou obecně slyšet ve Spojených státech, například španělština, (hola) a francouzština (bonjour). Přidejte několik nových jazyků, abyste se každý den naučili “ahoj”, například v němčině, svahilštině, japonštině a hebrejštině. Podívejte se na knihu “Hello World! Greetings in 42 Languages ​​po celém světě” od Manya Stojic, která poskytuje vyslovení, která vám a vašemu dítěti pomůže říkat slova správně. Můžete také chtít své dítě naučit dětské písně, které zahrnují pozdrav v různých jazycích, například “Hello”, z CD “Multicultural Children’s Songs” Ella Jenkins.

Dětské hry po celém světě

Pozvěte své děti předškolního věku, aby mohli hrát hry, které děti hrají v jiných zemích. Neváhejte upravit hry pro předškoláky. Například byste mohli hrát sochy nebo agalmata v řečtině. Jedno dítě, které je “to” stojí uprostřed herní plochy, zavře oči a začne počítat. Může se počítat tak vysoko, jak chce. Zatím, ostatní děti musí být neustále v pohybu, běží kolem ní. Dítě, které je “to” přestane počítat, kdykoli se rozhodne, otevírá oči a křičí “agalmata!” Děti musí okamžitě zmrznout a představovat jako sochu. Dítě, které to je, jde kolem a pokouší se, aby se sochy pohybovaly nebo se směly dělat něco hloupého. První člověk, se kterou se smát, je další “to”. Pro jinou hru, z Číny, mají děti stojící v řadě s rukama na ramenou osoby před nimi. První osoba v řadě je hlava a poslední je ocas. Hlava se musí snažit zachytit ocas, aniž by se někdo odpojil.

Řemesla po celém světě

Práce na řemeslech oslavují děti z celého světa. Dejte dětem vlajkový ruční věnec, aby zastupovali děti z jiných zemí. Vytiskněte několik plnofarebných map jiných zemí na papír formátu Letter. Dejte děti, aby si navzájem vytyčily ruce na mapy, a potom je odřízněte. Vložte vlajku dohromady ve tvaru kruhu s použitím netoxického školního lepidla. Hole-punč horní a přidat řetězec pro závěs. Pro jiné řemeslo můžete vytisknout velký obrázek kontinentů. Pomozte svým dětem kreslit usmívající se tvář dítěte na papíře v různých tónech z tmavě hnědé až světle růžové. Deti si mohou vkládat tváře na mapu na různých kontinentech.

Čtení po celém světě

Přečtěte si knihy s dětmi v předškolním věku, které obsahují děti z jiných zemí. Jedna kniha, kterou si můžete prohlédnout, je “Děti po celém světě” od Donaty Montanariové. Děti z různých zemí diskutují o své kultuře a každodenním životě. Další kniha, která je ideální pro předškolní děti, je “To je cesta do školy” od Edith Baer, ​​která používá barevné ilustrace pro zobrazení možností dopravy pro děti v jiných částech světa. Kniha “Pojďme jíst: co dělají děti po celém světě” od Beatrice Hollyerové, otevírá oči vašich dětí na skutečnost, že děti jíst různé jídlo v jiných zemích.