Pravidla tenisu, kdy míč zasáhne hráče

Tenis představuje celou řadu situací, kdy může být hráč zasažen míčem. Každý scénář má jasně definovaná pravidla, jak získat bod. Tato pravidla jsou stanovena Americkou tenisovou asociací pro domácí zápasy a Mezinárodní tenisovou federací pro zápasy, které zahrnují hráče z různých zemí. V případě míče dotýkajícího se hráče, oba USTA a ITF poskytují stejná pravidla pro to, jak bodovat.

USTA uděluje bod serveru, jestliže podávaná koule zasáhne přijímač – nebo v situaci dvojnásobku – partnera přijímače – než se dotýká země. Dokonce i v případě, že obsluha zjevně nedosáhne svého určeného prostoru pro podání, jestliže míč zasáhne přehrávač před zemí, bod jde na server. Hra se řídí, jestliže se míč nejprve dotkne sítě, popruhu nebo pásky, a pak se dotýká přijímače nebo partnera přijímače nebo nějakého oblečení, než se dotkne země. Je-li vyvolána služba let, je bod přehráván, ale nedojde k vyrušení předchozí chyby.

Služba se považuje za chybu, pokud se doručená koule dotýká serveru nebo partnera serveru nebo jakéhokoli oblečení, které má jeden na sobě, stejně jako jakékoliv položky, které mohou nosit, včetně rakety. Server může zachytit míč poté, co ho hodil do vzduchu pro podání. Může ho chytit buď rukou, nebo ho zachytit raketou. Může také nechat míč odrazit, pokud chce. Například to se může stát, když server hodí koule ve vzduchu, aby sloužil, a zjistí, že se dívá přímo na slunce.

Hráč ztrácí bod, když míč dopadne na něj nebo na něco, co má na sobě nebo nese kromě rakety. Jediný způsob, jak dosáhnout právního bodu v tenisu, je použití vaší rakety. V okamžiku, kdy míč dopadne na vaše tělo nebo oblečení, hra je považována za skončenou a bod je udělen svému protivníkovi.

Pokud hráč stojící mimo hřiště zachycuje míč dříve, než se skáče, ten hráč ztratí bod. Míč musí dopadnout nejprve na zemi, aby se míč vyloučil předtím, než ji hráč uchopí nebo zastaví jeho tělem.

Přijímač během servírování

Server během služby

Během přehrávání

Chytání míče