Pravidla pro fotbalové zápasy

Fotbalové ozdoby nosí hráči, aby jim pomohli získat trakci na různých herních plochách, včetně trávy, písku a jílu. Stejně jako většina fotbalových zařízení musí být držáky přizpůsobeny několika předpisům. Tyto předpisy jsou zavedeny tak, aby udržovaly bezpečné prostředí pro všechny hráče.

Obecné předpisy

Obecně platí, že stejná pravidla platí pro použití fotbalu v různých ligách na národní i mezinárodní úrovni. Pravidla FIFA specifikují pouze to, že se nosí adekvátní obuv. Podle NCAA “jsou povoleny boty s podrážkami obsahujícími hliník, kůže, pryž, nylon nebo plastové spony, knoflíky nebo tyče, ať již tvarované jako součást podešve nebo odnímatelné.” V praxi je možné, Je povoleno, dokonce i těch, které mají odnímatelné kovové čepy.

Přední úchyt

Jednou z oblastí, která může vést k nejasnostem, je přítomnost čelního čepu, umístěného na samém konci dna štítu. Tento typ stud je často nalezen na baseballu, fotbalu a lakrose, protože pomáhá hráčům získat více trakce na hřišti. Nicméně, ve fotbale, takové umístění stud je nebezpečné. Když se hráči pokoušejí vzít míč od sebe, čelní čep je v přední poloze a způsobí zranění nohou, holením a koleny ostatních hráčů. Jako takový, jakýkoli úchyt s předním čepem je obvykle zakázán.

Místní ligy

Zatímco většina fotbalových lig dodržuje stejná pravidla, existují výjimky. Ve všech ligách je povoleno provádět změny v pravidlech pro vybavení hráčů. Rozhodčí Tom Stagliano poukazuje na jeden takový příklad: “V Massachusetts jsou kopačky s jakýmkoliv kovem (dokonce i kovové hroty) v současné době nelegální.” Abyste byli v bezpečí, než si zakoupíte novou sadu ochranných prvků, zkontrolujte, zda máte nějaká konkrétní pravidla, liga. Pokud nemůžete najít odpověď, zvážit tvarované plastové spony jako nejbezpečnější volbu.

Úvahy

Zatímco fotbalové předpisy pro štíty mohou vypadat laxně, je tu chytit. Pokud rozhodčí považuje vaše prsty za nebezpečné z jakéhokoli důvodu, může vám zakázat hraní. Rozhodčí jsou obzvlášť opatrní, když vidí kovové ozdoby. V průběhu času mohou kovové chrániče opotřebovat se z chůze na tvrdých površích a stát se ostré. Pokud dáváte přednost kovovým uzávěrům, ujistěte se, že je nosíte pouze na měkkých površích. Chcete-li být v bezpečí, zvažte také nákup záložní sady štítů vyrobených z lisovaného plastu.