Polořadovka etiket

Polo je sport, který je synonymem luxusu, ale to neznamená, že pouze bohatí a slavní se mohou zúčastnit zápasu. Daleko od nelichotivosti exkluzivity minulých století se pólo pokouší překonat svůj obraz jako hra pro každého. Floppy klobouky a vysoké podpatky se nevyžadují, ale možná budete chtít před tím, než se zúčastníte zápasu, vyškrábat pravidla a etikety.

Dějiny

Přesný původ polo je neznámé, ale podle sdružení Polo USA, první zaznamenaný důkaz pólu pochází z roku 600 B.C. V Číně a v Persii. V 1700s, polský pól, který měří až do skutečné velikosti pole pole dnes byl postaven v Isfahánu, hlavním městě Persie, Shah Abbas velký. Podle Stregispolo.com začalo v tomto století vstoupit do Indie, kde se v 50. letech 20. století stalo britským hráčem a v roce 1859 založil v Silchar první oficiální polo klub. Polo se pak přesunul do Británie v šedesátých letech a do USA v roce 1876.

Pravidla

Podle Stregispolo.com je plná zápas obvykle hodinu a půl a je rozdělena na sedm minut časových úseků nazývaných chukkers, jestliže je to zápas s vysokým gólem, bude šest chukkerů. Hráči, čtyři v týmu, dostanou tři minutové přestávky mezi chukkery a 15 minutovou poločas. Cílem je umístit míč mezi brankovými sloupky pomocí paličky, která může být použita pouze na pravé straně koně. Cesta míče se nazývá “právo cesty”, kdy hráč, který udeřil míč, má “právo na cestu”. Můžete zabránit soupeři tím, že zablokujete její výstřel s paličkou, nebo se klepnete na jeho malulku kolem jejích, abyste zabránili tomu, aby udeřila do míče.

Diváci

Polo shody v USA se účastní lidé z mnoha oblastí života a mohou to být příležitostné záležitosti. Jeden z nejvýznamnějších hráčů dnešního světa, Nacho Figueras byl dotazován na červen 2009 článek s názvem “Saddle Up pro Polo v příležitostné, ale stylové oblečení,” na Denverpost.com. Figueras říká, že nejdůležitější věcí je vaše nadšení pro hru. Můžete přivézt vaše děti, vaše trávníkové židle a dokonce i některé výtahy a nápoje, které vás zajímají, na odpolední zápas. Dalekohledy mohou také být užitečné. Vliv fanoušků je podporován, přesto je preferována základní zdvořilost a respekt k hráčům. Můžete hlasitě tleskat, rozveselit a dokonce jezdit, doporučuje se však, aby byla tato možnost respektována.

Oděv

Podle Stregispolo.com je na polokošelu přijatelný téměř jakýkoli styl oblečení, od džínů po “zahradní party chic”. Některé zápasy nebo turnaje, zejména mistrovské hry nebo charitativní akce, mohou vyžadovat formálnější oblečení. Pro dámy, kalhoty, džíny, sukně a sundresses jsou normou, s plochými nebo klínovými podpatky, vysoké podpatky se nedoporučují, protože se vaše paty ponoří do trávníku a dělají chůzi obtížně. U mužů může být sako součástí vašeho oděvu, pokud se zúčastníte důležitého zápasu nebo události, uvádí článek na Denverpost.com. Není to nutné pro typickou víkendovou hru.

Tradice

Každý zápas na polo je plný několika tradic, jako je odpolední čaj. Většina zápasů začíná kolem půl hodiny po ukončení cen. Jste povzbuzováni, abyste si přivezli věci na piknik nebo zavazadla a účastnili se čajového času. Budete také vyzváni, abyste se během poločasu zúčastnili interaktivního “stompingu divotů”. Tato tradice ztěžuje oblékání vysokých podpatků, jelikož vyjedete na pole a doslova přemístíte trávník zpět do otvorů vytvořených kopytami koní. Dejte si pozor na divoké divoce – čerstvou hromadu hnoje.