Pohybovat se míče fotbalové cvičení

Kvalifikovaní fotbalisté se efektivně pohybují z míče – to znamená, když nemají držení míče – nejen když mají míč u nohou. Na hřišti se rozprostírá náročný fotbalový tým, který vždycky běží do vesmíru, aby spoluhráčovi poskytl míč, kterému někdo předá. Tým, který se nepohybuje efektivně od míče, ponechává hráče s míčem pouze dvě možnosti, z nichž každá nezajímavá: buď se driblovala směrem dolů po hřišti sama nebo kousek míče bez cíle.

Dát-a-Go vrtačky

Give-and-go je jedním ze základních kamenů fotbalu. Při rozdávání a oddelení běží jeden běžící hráč těsně před jiným běžícím hráčem. Druhý hráč běží na míč a předává ho těsně před prvním běžícím hráčem, který k němu běží a znovu projde. Ve dvou nebo třech skupinách mohou hráči tuto jednoduchou průchodovou cvičku praktikovat, což vyžaduje, aby se hráči posunuli dopředu do vesmíru, když míč míří, dokud nedosáhnou koncové čáry. Další skupina může spustit běh, zatímco první skupina jogs na zadní straně řádku.

Mini-hry

Mini-hry zdůrazňují průchod a běh do vesmíru v malé, uzavřené oblasti. V prostoru o rozměrech přibližně 20 metrů dlouhých 20 metrů označených pylony bez sítí se pokouší udržovat držení dvou týmů čtyř nebo pěti hráčů. Týmy počítá po sobě jdoucích průsmyků, dokud neztratí míč druhému týmu a snaží se připojit co nejvíce průchodů v řadě. Vzhledem k tomu, že je prostor těsný, hráči, kteří nemají míč, hrají klíčovou roli při udržování vlastnictví, protože osoba s míčem má jen málo místa k běhu a může jen projít. Čím efektivněji se spoluhráči, kteří nemají míč, se usadí na náměstí a přestěhují se do vesmíru, tím větší šanci je jejich tým udržet míč. Pokud se pohybují dostatečně rychle, mohou hráči dokonce dokončit jednodušší míč, což je velmi obtížná taktika pro obranný tým, který se rozpadne.

Nastavte přehrávání

Set hry simulují situace v reálných hrách. Ve skutečné hře má každý hráč určitou pozici nebo oblast pole, kterou odpovídá za krytí. Nastavení her naučí hráčům efektivně využívat své oblasti terénu. Sázená hra může zahrnovat branku v síti a tři nebo čtyři obránce jednoho družstva a tři nebo čtyři útočící dopředu a středoplášťové družstva. Když trenér dává signál začít, útočníci, kteří začínají s míčem, se snaží napadnout síť. V setu hrají trenéři typickou instrukci o tom, kde by hráči měli běžet. Mohli by zastavit hru do poloviny a poukázat na pohyb hráče, který je neúčinný a nechat tým znovu uvést hru, nebo potlačit pohyb hráče z míče.

Zobrazení podpory

Pravá týmová práce ve fotbale zahrnuje hráče, kteří se vzájemně opírají o míč. Obvykle, kdykoli má hráč míč, by se spoluhráč, který hraje za nebo vedle ní, měl pohybovat za ní, aby se mohl vrátit zpět. Hráč by se mohl vrátit zpět, pokud obránce blokuje cestu vpřed nebo pokud má problémy. Skutečně nesobecká hra podporuje hráče před protilehlou sítí, která se dostává zpět k otevřenému spoluhráči, který je v lepší pozici k natáčení. Trenéři mohou instruovat hráče, aby ukázali podporu v nastavené hře nebo si vytvořili cvičení před sítí, kde jeden hráč předá zpět spoluhráči, který pak vystřelí. Zobrazování podpory vyžaduje, aby hráči ukázali iniciativu a rychlé promyšlení míče.