Pohánět fakta o zdraví vody

Propel fitness vody byla zahájena ve Spojených státech v roce 2002 Pepsico a Gatorade Tropicana Severní Amerika. Propelová pitná voda byla vytvořena tak, aby poskytovala aktivním jedincům nehalogenovaný vodní nápoj doplněný vitamíny a antioxidanty. Voda je navržena tak, aby hydratovala a vyživovala tělo bez nadměrných kalorií a cukrů v tradičních sportovních nápojích.

Typy a příchutě

Proplachovací voda je k dispozici v lahvích a v hotových práškových baleních. Odrůda připravená k pití je k dispozici v sedmi příchutích: bobule, hroznové víno, černá třešeň, citrón, broskvová, kiwi-jahoda a borůzka-granátové jablko. Práškové balíčky jsou navrženy tak, aby se smíchaly s hladkou vodou a jsou k dispozici v osmi příchutích. Jsou to citrón, hroznová, malinová limonáda, kiwi-jahoda, bobule, třešeň, citrusový punč a limonáda.

Servírovací velikosti a výživová fakta

Propagovaná lahvová voda je k dispozici v lahvích o objemu 20 jednotek, které obsahují 2,5 litrových servínek na láhev. Každá porce má 10 kalorií, 75 mg sodíku, g sacharidů, 2 g cukru, 20 mg draslíku a 50 mg fosforu. Každý práškový paket o objemu 0,2 unce má 20 kalorií, 50 mg sodíku, 4 g sacharidů a 4 g cukru.

Složky

Propelová voda je vyrobena z vody, cukru a kyseliny citrónové. Obsahuje také hexametafosforečnan sodný a EDTA vápenatý sodný k ochraně aroma vody. Sorbát draselný uchovává čerstvost vody a pomáhá prodloužit její skladovatelnost. Mezi další složky patří citrát sodný, draselný acesulfam a sukralóza. Sucralóza, také známá jako Splenda, se používá k oslazení propelové fitness vody a hlásí se, že je 600 krát sladší než stolní cukr.

Zlepšení vitaminů v lahvích

Podle společnosti Pepsico je každá láhev propouštěné fitness vody zvýšena o 30 procent denní hodnoty vitamínu C a 25 procent vitaminu E, vitamíny, které pomáhají doplnit tělo. Obsahuje také 60% vitamínu B6, které napomáhá energii těla. Mezi další vitamíny používané jako doplněk patří 60% niacin, také známý jako vitamin B3, 60% vitaminu B5 nebo kyselina pantothenová.

Vylepšení vitamínů v práškových obalech

Propelové tělové prášky obsahují 20% vitamínu C a 50% vitamínu B6. Jako bonus, limonády, citrusové punčochové a třešňově vápněné práškové balíčky obsahují 20% vitaminu E a 10% denní hodnoty vápníku. Prášek je také zvýšen o 50 procent vitaminu B5 a 50 procent vitaminu B3.