Plavání vs. běh pro cvičení

Běh a plavání jsou oblíbenými možnostmi kardiovaskulárního cvičení, obě sporty prospívají vašemu kardiovaskulárnímu systému. Která vybraná aktivita závisí na mnoha různých faktorech. Porozumění rozdílům mezi těmito dvěma aktivitami a jejich vlivu na tělo vám může pomoci rozhodnout, která aktivita je nejlepší pro váš cvičební program.

Země vs. voda

Běh je vysoce intenzivní, vysoce intenzivní forma pozemského cvičení. Může stimulovat růst kostí, zatímco zvyšuje srdeční frekvenci pro zlepšení kardiovaskulárních a respiračních funkcí. Může však také způsobit zranění v důsledku opakovaného namáhání kloubů a měkkých tkání těla, tvrdí Dr. Len Kravitz z University of New Mexico. Cvičení založené na vodě, jako je plavání, může snížit váhu těla až o 90 procent, což snižuje stres na kloubech. Samotná voda může také poskytnout 800krát větší odpor než vzduch.

Spálené kalorie

Běh a plavání budou obě spálit více kalorií než chůze nebo vzpírání, pokud jsou prováděny po stejné trvání, ale běh spálí nejvíce. A 160-lb. Osoba, která běží po dobu jedné hodiny při rychlosti 8,0 mph, může spálit přibližně 986 kalorií, podle Mayo Clinic. Stejná osoba, která si koupí jednu hodinu, bude spálit asi 511 kalorií. Dokonce i když zpomalíte na jog při rychlosti 5,0 km / h, tato osoba spálí více kalorií na zemi na 584 za hodinu než plavání.

Svaly použité

Jak plavání, tak běh využívají především dolní svaly těla, ale plavání také obsahuje více z horní části těla. Vaše nohy jsou silné, velké svaly, které používáte, abyste se vydali skrz vodu, které nejvíce přispívají k plavání. Vaše čtyřkolky, glutety, hamstringy a telata hrají roli. Nicméně, vaše paže a svaly horní části těla také pracují na tažení těla skrz vodu. Při běhu se horní část těla pohybuje, aby cvičení bylo účinné, ale nemusí pracovat proti odporu jako při plavání. V obou aktivitách působí jádra svalů stabilizovat páteř.

Výběr aktivity

Jak běh, tak plavání můžete zahrnout do svého cvičebního programu pro různorodé a neustálé změny ve fitness a zdraví. Pokud máte ortopedické problémy, jako je artritida, plavání může být lepší alternativou pro cvičení. Pokud jste zřejmě zdraví a hledáte formu cvičení, která spálí nejvíce kalorií, zvolte běh přes plavání.