Plavání jako terapeutické cvičení

Koupání je třetí nejoblíbenější sportovní aktivitou ve Spojených státech, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, ale je to víc než jen zábavná cesta, jak zůstat v létě v pohodě. Vodoléčba má mnoho přínosů pro fyzický a duševní zdraví pro všechny věkové skupiny, od velmi mladých po velmi staré. Pokud hledáte cvičení s nízkým dopadem v kontrolovaném prostředí k léčbě a prevenci bolestivých zdravotních stavů, plavání může být pro vás to pravé.

Koupání může pomoci zlepšit vaši flexibilitu, sílu, oběh a kapacitu plic. Když cvičíte ve vodě, 90 procent vašeho těla je vzrušující, což způsobuje stres z vašich kloubů, uvádí US Water Fitness Association. Voda také zajišťuje až 14krát větší odpor na zemi při cvičení a pomáhá rozptýlit tělesné teplo, aby nedošlo k přehřátí. Mnoho lékařů a fyzikálních terapeutů doporučuje plavat svým pacientům za zdravotní problémy a po operaci. Je obzvláště užitečné, pokud používáte vozík na invalidním vozíku, berle nebo patky na zemi, protože často nejsou vyžadovány, když jste v bazénu.

Propustnost vody podporuje klouby a zároveň povzbuzuje plný a volný pohyb. Vyhřívané bazény jsou zvláště užitečné pro pacienty s artritidou a fibromyalgií, protože teplo pomáhá relaxovat svaly a snižovat bolest a ztuhlost. Teplá voda způsobuje také dilatace krevních cév a zvýšení cirkulace. Lidé s revmatoidní artritidou mají větší zlepšení bolestivosti kloubů a pohybu kolen při hydroterapii než u jiných forem cvičení. Zdravotní přínos pro bolesti kloubů je dlouhodobý, podle studie publikované v roce 2002 v časopise Scandinavian Journal of Rheumatology, v níž bylo zjištěno, že pacienti s fibromyalgií stále mají zlepšení symptomů a fyzické a sociální funkce až 24 měsíců po hydroterapeutickém programu.

Výzkumníci ve Finsku, kteří provedli přehled studií o účincích léčebného plavání, zjistili, že může být účinnou terapií bolesti zad. Jejich výsledky, zveřejněné v lednu 2009 v klinické rehabilitaci, ukázaly, že plavání je potenciálně přínosné pro pacienty trpící obecnou chronickou bolesti dolní části zad a bolestem dolních končetin spojeným s těhotenstvím. Samostatná studie v Brazílii, publikovaná v časopise “Revista Brasileira de Medicina do Esporte”, zjistila, že plavání může pomoci při rehabilitaci pacientů s poraněním míchy tím, že zlepší jejich schopnost koupat se a oblékat se a obnovit sílu a sílu Dovednosti.

Trénink fyzické cvičení v teplé vodě zvyšuje kapacitu cvičení a funkci svalů u pacientů s chronickým srdečním selháním, bez nežádoucích kardiovaskulárních účinků, podle studie publikované v časopise European Journal of Heart Failure v roce 2003. Výzkumníci ve Švédsku zjistili, že pacienti s CHF také zlepšili Jejich svalovou vytrvalost při provádění rozšíření kolen a páteřních výtahů a vykazovala větší pružnost než ramena neplavců. Vzhledem k tomu, že srdeční onemocnění je nepředvídatelné a každý případ je jiný, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete léčebný režim plavání, pokud máte onemocnění srdce.

Lidé s diabetem často trpí neuropatií nebo poškozením nervů na jejich končetinách, se symptomy, které mohou zahrnovat bolest, brnění, necitlivost a ztrátu pocitu v rukou, pažích, nohou a nohou. Skupina vědců v Turecku studovala laboratorní potkany s diabetickou periferní neuropatií, aby prozkoumala ochranný a terapeutický účinek koupání. Jejich výzkum, publikovaný v časopise Journal of Endocrinology Investigations v roce 2008, ukázal, že plavecká terapie podporuje ztrátu nadměrné tělesné hmotnosti, což je fakt přispívající k cukrovce, a také pomohlo obnovit svalovou a nervovou aktivitu a motorické dovednosti.

Obecné výhody

Artritida a fibromyalgie

Zpět Problémy

Srdeční choroba

Periferní neuropatie