Nutriční hodnota quorn

Quorn se vyvíjí z houby nazývané Fusarium venenatum, příbuzného houb a lanýžů, který byl objeven v šedesátých letech minulého století v Anglii. Jedná se o potraviny bohaté na bílkoviny, které z něj činí vhodnou náhražku kukuřičných produktů bohatých na bílkoviny. Dnes je Quorn vyráběn v řadě různých forem, z nichž většina má za cíl nahradit kuře ve stravě lidí. Přestože se specifické recepty mohou lišit, produkty Quorn mají podobné výživné hodnoty. Dvě taková jídla jsou kuřecí kotlety Quorn a kousky kuřecího štítu Quorn.

Kalorie

Quorn kuřecí stylové kousky mají 90 kalorií v 1 šálku porce, zatímco Quorn kuřecí kotlety obsahují 80 kalorií. Jedná se o zlepšení kalorií nad grilovaným kuřecím prsíčkem, které má asi 4 000 kalorií. porce.

Tlustý

Kuřecí prsa je považována za nejchudší část kuře. Z tohoto důvodu by bylo obtížné zlepšit obsah tuku v tomto jídle, který obsahuje pouze 1g tuku na porci nebo 2% vašich denních potřeb. Kuřecí štíty Quorn obsahují 2g tuku na porci, zatímco kuřátka Quorn jsou 2,5g.

Sacharidy

Grilovaná kuřecí prsa neobsahuje uhlohydráty. To je významný rozdíl od produktů Quorn, které jsou uváděny tak, že mají tolik dietní vlákniny – druh sacharidů – jako některé druhy zeleniny, jako je brokolice. Obě kuřecí štíty Quorn a kuřecí kotlety obsahují 5g sacharidů na porci. Quorn Chicken Style PIeces obsahuje 5 g vlákniny, které tvoří 20 procent doporučeného denního příjmu.

Ostatní živiny

Grilovaná kuřecí prsa stále překračuje nutriční hodnotu produktů Quorn z hlediska bílkovin. Jediné kuřecí prsíčka na grilu obsahuje 27 g bílkovin nebo 54 procent denních bílkovin. Na rozdíl od toho, Quorn Chicken Style Pieces obsahují pouze 12g bílkovin na porci, s kuřecími kotletky Quorn přispívajícími 11g. Ani jeden z významných zdrojů vitamínů a minerálů. Přestože Quorn kuřecí kotlety mají 2 procentní denní potřebu cholesterolu, kousky kuřátového tvaru Quorn neobsahují žádný cholesterol. Grilovaná kuřecí prsa obsahuje 68 mg cholesterolu na porci nebo 23 procent doporučeného denního příjmu.

Úvahy

Podle zprávy z roku 2009 v časopisu Los Angeles Times se výrobci produktů Quorn dostali pod útok za to, že neohlásili možnost, že někteří jedinci budou mít alergickou reakci na hlavní houbovou složku v produktech Quorn. Z tohoto důvodu buďte opatrní na případné alergie na potraviny a vyhněte se Quorn, pokud si uvědomujete alergii na houbu.