Nutriční hodnota mesclun greens vs. romaine salát

Salátové greeny jsou nízkokalorické, živiny bohaté a chutné způsoby, jak uspokojit vaše denní potřeby zeleniny. Ale můžete se zajímat, jestli jeden druh šalátu je lepší než jiný. Když srovnáváte mesclunské greeny, které jsou kombinací dětských salátů, s románským salátem, zjistíte, že obě nabízejí řadu zdravotních přínosů, a to buď jako zdravý přírůstek stravy.

Kalorie

Mesclun greens a romaine salát jsou potraviny s nízkou energetickou hustotou, což znamená, že mají nízkokalorický obsah ve srovnání s velikostí porce. Jeden šálek servírujících mesclun greens obsahuje pouhých 10 kalorií a stejné množství porcovaného římského salátu obsahuje 8 kalorií. Tyto zeleniny s nízkou energetickou hustotou jsou dobrou volbou, když se snažíte omezit příjem kalorií při hubnutí.

Macronutrienty

Makronutrienty v potravinách zahrnují obsah sacharidů, bílkovin a tuku. Oba saláty jsou bez tuku a nejsou významným zdrojem sacharidů ani bílkovin. Jeden šálek servírujících mesclun greens obsahuje 2 gramy sacharidů a 1 gram bílkovin, zatímco stejná velikost porce římského šalátu obsahuje 2 gramy uhlohydrátů, 1 gram vlákniny a 0,6 gramu bílkovin.

Vitamíny

Mesclun greens a romaine salát vám pomůže splnit některé z vašich denních potřeb vitamínů. Mesclun greeny jsou lepší zdroj vitaminu C a římský salát je lepší zdroj vitaminu A. Jeden šálek porce mesclun greens splňuje 5 procent denní hodnoty vitamínu C a 30 procent denní hodnoty vitamínu A, Zatímco stejné množství porcovaného římského salátu splňuje 3% denní hodnoty vitamínu C a 81% denní hodnoty vitamínu A. Procentní denní hodnota je příručka vyvinutá Správou potravin a léčiv, která vám pomůže najít zdravé potraviny A je založen na 2000-kalorické stravě pro zdravé dospělé. Jako antioxidanty, jak vitamín A, tak C chrání vaše buňky před poškozením volnými radikály, čímž snižuje riziko srdečních onemocnění a některých typů rakoviny.

Minerály

Ačkoli nejsou významně vysoké minerály, oba saláty zelené vám pomohou uspokojit vaše každodenní potřeba vápníku a železa, přičemž mesclun greens je o něco lepší zdroj. 1-šálka servírovaných mesclun greens splňuje 4 procenta vaší denní hodnoty jak pro vápník, tak i pro žehličku, a romajský salát splňuje 2 procentní hodnoty denní hodnoty vápníku a 3 procentní denní hodnoty železa. Vápník je nejhojnější minerál ve vašem těle a je nezbytný pro zdraví kostí. Železo tvoří součást bílkovin, které dopravují kyslík do celého těla.