Nigerijská fotbalová historie

Od založení nigerijské fotbalové federace v roce 1945 se západoafrický národ stal na mezinárodní scéně vrcholem fotbalového kandidáta. Nigérie, pod britskou kontrolou po celá staletí, hrála na Světovém poháru a olympijských hrách a po svém získání úplné nezávislosti v roce 1960 měla vlastní profesionální národní šampionáty.

Brzy sportovní

Ačkoli sporty byly po staletí nedílnou součástí nigerijské společnosti, byly to jen málo víc než volnočasové aktivity. Před rokem 1963 má málo sportovců mezinárodní dopad, zejména ve fotbale. Podle Online Nigérie byla založena Národní sportovní komise, která položila základy pro všechny organizace sportovních akcí v Nigérii. Přestože Nigerijská fotbalová federace již byla řídícím orgánem, fotbal v Nigérii byl stále omezen na africké hranice, zřídka se vystupoval mimo kontinent. Mistrovství se odehrávalo mezi rivalovými kluby z Lagosu, Port Harcourt a Calabar.

Pohár Challenge

V šedesátých letech začala Nigérie účastnit se Afrického Challenge Cupu. Pohár byl původně jmenován guvernérem pohárem Britů. Challenge Cup poháněl touhu Nigérie hrát ve Světovém poháru, i když tým neuspěl v kvalifikačních zápasech. Ale Nigérie se kvalifikovala do světového poháru v roce 1970 v Mexiku. Produkovala široký národní zájem spolu s důrazem na nigerijský fotbal. V roce 1972 se narodila Nigerijská národní liga, počínaje pěti týmy a narůstá na 12 let 1978.

Úspěchy

Nigérie získala bronzové medaile v soutěži African Cup of Nations 1976 a 1978. V roce 1980 vyhrál Super Eagles šampionát v Lagosu. V letech 1984 a 1988 získala Nigérie v turnaji stříbrné medaile.

Pokroky

Od osmdesátých let vyhrál tým Nigérie U-17 tři mezinárodní mistrovství světa, včetně roku 2007. Nigérie se kvalifikovala na mistrovství světa v roce 2010 v Jižní Africe s vítězstvím 3-2 v Keni v roce 2009. Nigérie vázala Jižní Koreu 2-2 na jihu Afrika, ale ztratil se s Řeckem a Argentinou a nepodařilo se mu vyřadit z prvního kola. Nigérie, která vytvořila špičkové hráče, jako jsou Mikel John Obi a Jay-Jay Okocha, bude opět oblíbená během kvalifikace na mistrovství světa v roce 2014 v Brazílii.