Negativní účinky taurinu

Taurin, aminokyselina, je používána tělem pro funkce jater a mozku. Vaše tělo produkuje taurin z metabolismu vitaminu B-6, methioninu a cysteinu. Lékaři mohou doporučit taurinové doplňky pro městnavé srdeční selhání, angínu, cystickou fibrózu a jiné respirační a srdeční choroby. Mnoho energetických a sportovních nápojů obsahuje taurin.

Negativní bilance dusíku

Hlavním negativním vedlejším účinkem spojeným s doplňováním taurinu je negativní bilance dusíku. Univerzita zdravotní péče v Utahu uvádí, že konzumace jediného doplňku aminokyselin, jako je taurin, dokáže vyrovnat vaši přirozenou bilanci dusíku. To může vést ke snížení vaší metabolické účinnosti a napětí na ledvinách. Děti, které užívají doplňky stravy taurinem, mohou také zažít zakořeněný růst.

Lékové interakce

Výzkum lékových interakcí s taurinem je podle Kalifornské univerzity v San Diegu řídký a nejednoznačný. Některé výzkumy poukazují na chemoterapeutické léky, jako je ciplatin a fluorouracil, které ovlivňují, jak dobře vaše tělo pohlcuje taurin. Ačkoli dlouhodobé a kontraindikace léků na taurin nejsou dobře známy, měli byste ještě předtím, než začnete užívat produkty obsahující aminokyselinu, mluvit se svým lékařem o možných komplikacích z doplňování taurinu.

Nepodložené výhody

Jedním z hlavních nedostatků užívání doplňkového taurinu je nedostatek výzkumu o jeho použití a účincích. Některé studie naznačují, že taurin může být užitečný při léčbě virové hepatitidy, alkoholismu, hypertenze a roztroušené sklerózy, avšak výzkumníci tyto studie nevykonávali s přísnými kontrolami nebo jinými studiemi, které byly v rozporu s počátečními nálezy. Užívání taurinu k léčbě onemocnění, aniž byste nejdříve vyžádal souhlas vašeho lékaře, je špatně informován a může vést k nežádoucím účinkům.

Dodatečná kvalita

New York University Langone Medical Center doporučuje, abyste užívali pouze doplňky taurinu, které splňují nejvyšší standardy pro testování. Dokonce i malá kontaminující látka v doplňku taurinu může být významná, pokud ji užíváte v dostatečně velkých dávkách. Pokud užíváte taurin ve formě energetického nápoje, další složky, jako je kofein, mohou způsobit nežádoucí vedlejší účinky.