Náhražky oleje pro rychlé chleby

Výměna nebo snížení oleje v rychlém chlebu, jako je banánový chléb nebo cuketa, je snadné a snižuje celkový obsah tuku a kalorií. V rychlém chlebu působí tuk v oleji, aby poskytoval vlhkost, snížil přilnavost a přinesl chuť. Jiné látky, včetně ovocných pyré a jogurtu, dokážou dělat tuto práci téměř stejně dobře, což je snadná oběť, kterou ocení vaše pas.

Applesauce je dostupná a cenově dostupná náhražka oleje v rychlém chlebu. Pokud váš recept vyžaduje pevný tuk, jako máslo nebo rostlinné zkrácení, použijte polovinu jablka. Vyměňte tekutý olej třemi čtvrtinami za množství jablka. Rozhodněte se pro neslazené, přírodní jablko jako náhražku tuku. Applesauce funguje dobře v poměrně hustých, silně ochucených rychlém chlebu nebo vdolcích, stejně jako v čokoládových pečených výrobcích.

Beztučné jogurt může nahradit rostlinné zkrácení, máslo, olej nebo zakysanou smetanou v rychlém chlebovém receptu. Jogurt přidává vlhkost a přitažlivost do hotového chleba. Pokud nahrazujete kyselou smetanu, použijte jogurt, abyste nahradili všechen zakysanou smetanou. Zkuste polovinu másla nahradit polovinou točeného jogurtu nebo poloviny oleje s třemi čtvrtinami jogurtu pro banán s nízkým obsahem tuku, brusinek nebo cukety, který neovlivňuje chuť ani texturu.

Ovocné a zeleninové pyré, jako je dýňové nebo slivkové pyré, nebo bohaté ovoce s máslem jako jablečné máslo mohou také nahradit tuky v některých rychlých receptech chleba. Vyberte si recepty s pikantními nebo doplňkovými příchutěmi. Vyzkoušejte dýňové pyré ve vašem oblíbeném brusinickém chlebu nebo pečené pyré v koření. Jablečné máslo dobře spolupracuje s jinými příchutěmi, ale může také dobře fungovat s cukrovým chlebem. Možná zjistíte, že vám pomůže přidat další lžičku nebo dvě oleje a malé množství jablka pro další vlhkost, pokud se rozhodnete pro jedno z těchto ovocných pyré.

Rychlejší chléb s nižším obsahem tuku můžete vylepšit změnou teploty a doby pečení. Snížit teplotu trouby o 25 stupňů F. a začněte kontrolovat rychlý chléb několik minut dříve. Používáte-li náhražku sladkého tuku, jako je slivkové pyré nebo jablečné máslo, zvažte snížení cukru o množství ovocného pyré, aby se zohlednila další sladkost. Snižte cukr jen minimálně pro méně sladké náhražky a vůbec ne pro jogurt.

Applesauce

Jogurt

Puree a máslo

Tipy pro pečení s nízkým obsahem tuku