Kožní značky proti genitálním bradavicím

Kožní štítky jsou nárůsty, které se obvykle vyskytují po uplynutí střední doby života, nejsou nákazlivé. Genitální bradavice jsou způsobeny virem a jsou nákazlivé. Ani kožní štítky, ani genitální bradavice se nestanou rakovinnými.

Vzhled

Kožní štítky jsou malé a jsou spojeny krátkou, úzkou stopkou k pokožce. Genitální bradavice mohou být zvednuty, ploché nebo ve tvaru květáku, malé nebo velké, masité nebo růžové a vypadají samy nebo v klastrech.

Umístění

Kožní štítky se obvykle objevují na krku, v podpaží, v kufru nebo v záhybech kůže. Genitální bradavice se vyskytují v nebo kolem vulvy, vagíny, děložního čípku, konečníku, penisu, šourku a kde se noha setká s stehnou.

Způsobit

Kožní tření na pokožce v záhybech může způsobit kožní nálepky. Některé kmeny lidského papilomaviru nebo HPV způsobují genitální bradavice. HPV se přenáší prostřednictvím kontaktu mezi kůží a kůží.

Léčba

Kožní značky mohou být odstraněny chirurgií, kryoterapií nebo kauterizací. Léčba genitálních bradavic zahrnuje léky nebo procedury, jako je chirurgie, kryoterapie, kauterizace nebo laser.

Prevence

Neexistuje žádný známý způsob, jak zabránit kožním štítkům, ale lidé mohou snížit riziko genitálních bradavic tím, že jsou ve vzájemně monogamním vztahu. Kondomy chrání pouze krytou plochu. HPV vakcíny chrání proti některým kmenům viru, které způsobují genitální bradavice.