Kožní vyrážka z červeného pepře

Červená paprika se může týkat mnoha druhů paprik, od mírných paprikových papriček, které jsou konzumované vařené nebo surové do ohnivých chilli papriček jako koření pro přidávání tepla do jídla. Zatímco tyto ovoce pocházejí z tropů, mohou být nyní nalezeny v potravinách mnoha kultur.

Alergie

Alergie se vyskytují, když tělo produkuje reakci na nákazu proti látce, která není škodlivá. Potravinové alergie se vyskytují kvůli této reakci v potravinách, které někdo spotřebuje. Asi 2 procenta všech dospělých Američanů a 4 až 8 procent amerických dětí mají potravinovou alergii. Symptomy se týkají pouze mírně otravného svědění nebo návalu na fatální anafylaxi. Některé časté příznaky jsou utahování dýchacích cest, vodnaté, svědění oči, kýchání, výtok z nosu, kopřivka, vyrážka a svědění. Některé příznaky zmizí ihned po odstranění alergenu, jiné však vyžadují lékařskou pomoc.

Alergické reakce na červené papriky

Červené papriky obsahují profilin, Bet v 1 a osmotin, v závislosti na typu pepře. Z obrovského množství druhů červených papriček většina obsahuje tyto tři bílkoviny. Tyto tři bílkoviny jsou známé alergeny nebo látky, které způsobují alergické reakce. Bylo prokázáno, že červené papriky způsobují zúžení dýchacích cest, což je pro pacienta těžké dýchat. Mohou také způsobit vyrážku nebo zánět na kůži.

Podráždění způsobené červeným pepřem

Sloučenina, která má některé červené papriky chuť horké, je kapsaicin. Kapsaicin je také prodáván a prodáván jako lokální analgetikum kvůli jeho zánětlivým vlastnostem. Ať už si trochu pepře nebo kůže nebo krémem aplikujete, může kapsaicin způsobit podráždění, což má za následek vyrážku nebo zánět.

Nediagnostikovaná alergie

Mnoho alergií může způsobit vyrážku v vyrážce. Pokud si myslíte, že byste měli alergii, poraďte se s lékařem. Lékař bude schopen provést testy, včetně kožních testů a zkoušek sérového imunoglobulinu E, aby zjistil specifickou alergii. Červené papriky se často používají jako jedna z mnoha ingrediencí v receptech, takže je těžké přesně říct, která látka způsobila reakci.