Kluzký elm a zácpa

Praktičtí používali Ulmus fulva, nebo kluzký jalovec, jako bylinný lék po tisíce let. Chlupatý bříza obsahuje vlastnosti, které údajně pomáhají s mnoha různými onemocněními, včetně stavů kůže, příznaků nachlazení a poruchy gastrointestinálního traktu. Chlupatý jalovec může nabídnout určitou úlevu od zácpy, což z něj činí oblíbenou složku laxativních čajů. Pokud uvažujete o použití tohoto nebo jiného bylinného doplňku, měli byste nejprve promluvit s lékařem.

Slippery Elm

Slippery elm je strom původem ze Severní Ameriky. To může dosáhnout výšky až 50 stop a má červeně hnědé nebo oranžové větve a květiny, které rostou v klastrech. Kůra kluzkého jalovce má gumovitou strukturu a bylinkáři používají tuto část stromu k vytváření šupin, čajů, pastilky, výtažků a obkladů. Nativní Američané používali po staletí kluzký jilmu k léčbě bolestí v krku, kašli, průjem, zácpa, rány, vředy, vředy, popáleniny a záněty kůže. USDA vysvětluje, že Omaha-Ponca, Dakota a mnoho jiných kmenů uvařili ozdobu papuče jako projímadlo.

Chlupatý elm a zácpa

Když lidé vezmou kluzký ústí orálně, pomáhá stimulovat nervové zakončení v gastrointestinálním traktu. Drugs.com vysvětluje, že to může být důvod, proč je tak užitečné pro zácpu a průjem. Bylinkáři obyčejně používají kluzký jalovec jako čaj k léčbě zácpy, nalití dvě šálky vařící vody na zhruba dvě lžíce práškové kůry a pálení po dobu tří až pěti minut, podle University of Maryland Medical Center. Diskutujte o rizicích a přínosech použití kluzkého jilmu dříve, než začnete používat doplněk.

Upozornění

Slippery Elm nemá žádné vedlejší účinky. Nicméně, protože pokrývá trávicí trakt, může zpomalit vstřebávání jiných léků nebo bylin. Abyste se ujistili, že plně absorbujete všechny bylinky nebo léky, vezměte kluzký jelmu dvě hodiny před nebo po jiných lécích.

Těhotenství a kojení

Mnoho žen zažívá zácpu během těhotenství a může chtít používat bylinné doplňky místo léků bez předpisu. Odborníci se zdají rozděleni, pokud jde o bezpečnost používání kluzkého jilmu během těhotenství. Lékařské centrum Univerzity v Marylandu vysvětluje, že i když je kluzký jelikož během těhotenství bezpečný, vnější kůra stromu je možná spojena se zvýšením pravděpodobnosti potratu. Pokud jste žena, která je těhotná nebo kojíte, před použitím skladujte s kluzkým jeserem svého lékaře.

Úvahy

Pokud se rozhodnete použít kluzký jalovec, vždy hledat renomovaného bylince nebo holistického lékaře. Pokud používáte laxativový čaj, podívejte se na obchodní značky, které musí splňovat vyšší vládní standardy. FDA netestuje doplňky z rostlinného původu z hlediska bezpečnosti, účinnosti nebo čistoty. Drugs.com varuje, že některé bylinky obsahovaly prvky toxických kovů, proto byste měli pečlivě vybírat doplňky.