Instrukce k měření tělesného tuku taylor

Taylor vyrábí různé váhy tělesné hmotnosti včetně modelu, který analyzuje procento tělesného tuku. To funguje pomocí technologie nazývané bioelektrické impedance analýzy odhadnout množství tuku, který nesete, na rozdíl od libové hmoty. Mějte na paměti, že všechny váhy v domácnosti mají nepatrnou odchylku, takže je zásadní, abyste váhu používali pouze pro obecný odhad. Pokud potřebujete přesné měření tělesného tuku, navštivte sportovní lékaře nebo jiného lékaře.

Jak funguje Taylorova tělesná tuková váha

Pochopení toho, jak funguje vaše měřítko, vám poskytne lepší představu o tom, jak ji provozovat. Měření tělesného tuku ve vztahu k chudé hmotě je dobrý způsob, jak posoudit své zdraví a výživu, protože nadbytečný tuk zvyšuje riziko vzniku chronických onemocnění, jako je cukrovka. Když stojíte na stupnici, dvě elektrody umístěné pod každou nohou přenášejí váš tělo neškodným nízkým elektrickým proudem. Signál prochází rychlým množstvím chudé hmoty, zatímco tuky zpomalují proud, což mu umožňuje odhadnout, kolik je vaše tělo tučné a jaká část je libová masa.

Zapněte Taylor tělesnou tukovou váhu

Body váhy Taylor jsou obvykle dodávány včetně baterií. Pokud se jedná o tento případ, převlečte měřítko a vyjměte plastový kroužek, který vyčnívá z prostoru pro baterie. Klouzání je na místě, aby nedošlo k vyčerpání baterií během skladování a během přepravy. Pokud nevidíte plastovou skluzu, váš model nemusí obsahovat baterie, takže je nutné je zakoupit samostatně. Ve výchozím nastavení je váha nastavena tak, aby měřila hmotnost a tuk v librách. Pokud dáváte přednost jinému měření, posuňte přepínač na spodní straně stupnice na požadované měření.

Kalibrace stupnice Taylor

Než budete moci měřítko používat, musíte ji kalibrovat, aby byla zajištěna přesnost. Najděte rovný povrch, kde budete pravidelně vážit. Koupelna je často dobrým místem pro toto. Jakmile je váha zapnutá a zapnutá, lehce stiskněte plošinu, což způsobí, že se na obrazovce zobrazí momentálně nulový vzorec. Jakmile se obrazovka automaticky vypne, váha je připravena měřit. Nejlepší je nechat měřítko na stejném místě. Pokud musíte přesunout váhu, například z podlahy z tvrdého dřeva na koberec, proveďte její kalibraci s přesností. Po výměně baterií proveďte také kalibraci váhy.

Zadejte své osobní údaje

Chcete-li přesně analyzovat tělesný tuk, musíte zadat svou výšku, věk a pohlaví. Zapněte váhu a zadejte informace do jednoho ze slotů – P0 až P3. Zbývající tři pozice mohou být použity jinými jednotlivci. Pomocí šipek nahoru a dolů přepněte na odpovídající výšku, věk a pohlaví. Pro každý parametr stiskněte “Set” poté, co jste zadali příslušné informace. Na druhé straně budou informace uloženy a nemusí být znovu zadány.

Výpočet tělesného tuku

Před začátkem odstraňte boty a ponožky. Výrobce doporučuje utírat nohy vlhkým hadříkem a ponechat je mírně vlhký před stupněm, protože to poskytuje nejpřesnější odečet. Zapněte napájení a stisknutím šipky nahoru nebo dolů přejděte na své osobní číslo paměti. Jakmile se měřítko zobrazí “0.0”, umístěte každou nohu na horní část elektrod a zůstaňte tak stálou, jak je to možné. Po několika sekundách se na displeji zobrazí váha na dvě sekundy. Zůstat na měřítku, horní část zobrazí “—“, zatímco vypočítá další měření. Po několika sekundách se zobrazí procento tělesného tuku a vody. Měření se bude opakovat pětkrát pro pohodlí, což vám poskytne čas na zapsání.

Měřítko funguje také jako pravidelná měřítka, která měří pouze váhu. Za tímto účelem jen zapněte váhu a postavte se na ni a počkejte několik vteřin, než se vaše váha objeví. Tato funkce nevyžaduje vaše osobní údaje. Odhadovaný tělesný tuk může kolísat podle denního času, kolik vody pijete nebo co jíte před měřením. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, zvážíte se stejným způsobem ve stejnou denní dobu na stejném místě. Např. Kontrolujte váhu po probuzení každé ráno před jídlem nebo pitím cokoli.

Doplňkové informace