Domácí péče vs. opatrovatelský dům

Velkým rozdílem mezi domácí péčí a ošetřovatelskou péčí je úroveň poskytované pomoci. Pokud potřebujete jen trochu pomoci oblékat se nebo jste dostatečně silný pro každodenní úklid a přípravu jídel, rezidenční péče se o to postará. Pokud potřebujete aktivní lékařskou péči, ošetřovatelská péče poskytuje neustálý lékařský dohled.

Péče o bydlení

Zařízení pro péči o domácnosti poskytují ubytování, stravu a základní osobní péči pro seniory, kteří již nemohou žít sami. Tyto asistované životní prostory často poskytují nastavení apartmánu, takže můžete mít aktivní život, i když budete potřebovat pomoc při oblékání, chůzi nebo jíst. Podle Kalifornských advokátů pro reformu domovního ošetřovatelství nejsou tato zařízení povinna mít lékaře nebo zdravotní sestry, ačkoli obvykle budou ukládat a dávat svým obyvatelům léky.

Ošetřovatelská péče

Zařízení ošetřovatelské péče poskytují pokoj, stravu a péči o pacienty, kteří nejsou schopni žít samostatně nebo v zařízení s asistovaným životem v důsledku vážného oslabení nebo zdravotního stavu. Také nazývány pečovatelské domy nebo kvalifikované ošetřovatelské ústavy, nabízejí zdravotnický personál na plný úvazek, který vám může pomoci při fyzické nebo kognitivní terapii. Některá zařízení ošetřovatelské péče jsou zřízena jako nemocnice, zatímco jiné jsou spíše jako dorms nebo bytové domy. Každá ošetřovatelská stanice si stanoví vlastní zásady týkající se návštěvních hodin, spolubydlících a úrovně autonomie pacienta, říká Národní institut pro stárnutí.

Náklady

Obě možnosti jsou drahé. Podle americké asociace zdravotní péče Národní centrum pro asistovaný život může rok v ošetřovně stát 50 000 dolarů nebo více. Péče o bydlení stojí o málo méně, odhadují přibližně 24 000 dolarů ročně. Tato hodnota se bude lišit podle toho, kde žijete a kolik péče potřebujete. Medicare a zdravotní pojištění vždy nepokryjí náklady na ošetřovatelskou péči nebo péči o domácnost.

Výběr zdravotnického zařízení

Stát ministerstva zdravotnictví a seniorské služby v Missouri nabízí následující tipy pro výběr správného zařízení. Nejprve se ujistěte, že zařízení má státní licenci a přijímá Medicare a Medicaid. Přečtěte si nejnovější kontrolní zprávu, abyste se ujistili, že nebyly nalezeny žádné závažné problémy. Zeptejte se, zda ombudsman & advokát pro obyvatele zařízení dlouhodobé péče & mdash; pravidelně navštěvuje, aby poslouchaly problémy nebo problémy rezidentů. Nakonec si můžete chatovat s obyvateli sami a získat pocit, jak dobře se s nimi zachází a zda se jim líbí zaměstnanci zařízení a celková atmosféra.

Jiné možnosti

Ne všechny starší možnosti péče vyžadují, abyste opustili svůj domov trvale. Lékařský průvodce pro výběr ošetřovatelského domova naléhavě vyzývá všechny seniory, aby zvážily komunitní služby nebo domácí ošetřovatelskou péči. Programy Společenství, včetně péče o dospělé, stravování na kolech a nadřízené střediska, které nabízejí pomoc s jídlem, nakupování a placení faktur, a nabízejí také socializační a skupinové aktivity. Péče o děti v domácnosti přináší do vašeho domova sestru nebo dalšího ošetřovatele na částečný nebo živý život. V závislosti na vašich potřebách by váš živý správce mohl zvládnout věci jako nakupování, příprava jídla a domácí práce.