Cvičení subluxace ramen

Subluxace ramen je částečná dislokace kostní části ramenního kloubu. Typické příčiny subluxace ramen zahrnují traumu ramena, jako je pád nebo zranění kontaktu a umístění ramena do nepříjemné polohy. Tato dislokace je častým výskytem po mrtvici. Ačkoli je tento stav dočasný, jsou nezbytné rehabilitační cvičení po odpočinku a námrazě, aby se obnovila síla a pohyb v oblasti ramen.

Izometrické cvičení zvyšují pevnost svalů a kloubů křížení pojivových tkání bez pohybu kloubu. Při rehabilitaci subluxace ramen izometrická cvičení posilují rameno a rameno zůstává nehybné. Příkladem izometrického cvičení je cvičení na přilnutí ramen s polštářem. Stačí si objasnit polštář na hrudi a stisknout.

Rozsah pohybových cvičení se spojuje všemi způsoby, jak se může pohybovat, aby se zvýšila mobilita. Když jsou svaly kolem kloubu těsné nebo slabé, nebo existuje problém se samotným kloubem, množství, které můžete pohybovat kloubem, je menší než u normálního zdravého kloubu. Rozsah pohybových cvičení obnovuje tento nedostatek. Příklady rozsahu pohybových cvičení pro subluxaci ramen jsou flexi ramen a rozšíření ramene. Postavte se svou postiženou paží na začátek. Pohybujte rukama dopředu a nad hlavou. Jedná se o flexi ramen. Spusťte rameno a posuňte ji směrem dozadu. Udržujte paži rovnou.

Pásové cvičení, známé také jako tubusové nebo kabelové cvičení, posilují cvičení, které používají elastické pásy pro odpor. Pásy pro cvičení vyžadují kloubové pohyby pro silové cvičení. Tato cvičení jsou po izometrických cvičeních v rehabilitačním programu. Příkladem cvičení skupiny pro subluxaci ramen je interní rotační cvičení. Chcete-li provést toto cvičení, spojte jeden konec pásku s robustním předmětem v úrovni pasu. Položte loket proti své boční straně s předloktí rovnoběžně s podlahou a druhým koncem kapely ve vašich rukou. Pak otočte ruku směrem dovnitř k břichu.

Pro osoby, které trpí chronickými subluxacemi ramen, cvičení, jako je veslování, posilují ramena, aby zabránily a rehabovali subluxace ramen. V závislosti na jednotlivci může být pro veslování vhodný stroj, pás nebo volné váhy. Rozhodujícím faktorem je to, co rameno může tolerovat. Chcete-li používat veslování, sedněte na sedadlo směrem k stohu a držte lištu nebo rukojeti s dlaněmi stojícím ke stropu. Začněte s pažemi rovně a ohněte si lokty, abyste vytáhli tyč nebo rukojeti k pasu. Zatáhněte za ramena také zpět.

Izometrické cvičení

Rozsah pohybových cviků

Pásové cvičení

Chronické subluxační cvičení