Cvičení fyzikální terapie pro cervikální stenózu

Stenóza je stav, kdy se páteřní kanál zužuje, což způsobuje tlak a přitlačuje míchu. Cervikální stenóza je, když se stav děje v krku nebo v krční páteři. Některé cvičení mohou pomoci posílit a stabilizovat krk, což vede ke snížení symptomů a schopnosti pokračovat v normálních aktivitách bez bolesti a nepohodlí.

Funkce

Cvičení cervikální stenózy zahrnují protahování kostí v krční páteři, stejně jako protahování a zpevnění svalů v krku, které poskytují oporu a stabilitu páteře. Většina cvičení je pohodlná a snadná, abyste je mohli udělat ve většině případů, například ve vaší kancelářské židli nebo na pohovce doma.

Scaleni Stretch

Rozvětvený úsek pomáhá zlepšit rozsah pohybu v krku a natáhne vaše svaly a šlachy krku. Chcete-li to udělat, natáhni se na židli s rovnou záda a oči se těší. Přiložte si lehce bradu k hrudi. Ohnout hlavu doleva. Měli byste cítit úsek na pravé straně krku. Držte tuto pozici po dobu 20 sekund, poté odpočívejte. Opakujte cvičení, tentokrát ohněte hlavu doprava a natáhněte levou stranu krku. Opakujte třikrát až čtyřikrát pro každou stranu krku.

Axiální rozšíření

Chcete-li provést osové prodloužení, ležet na podlaze na zádech. Umístěte hlavu tak, že se díváte přímo na strop. Zhluboka se nadechněte a přitiskněte si bradu dolů k hrudi. Současně zatlačte krk dolů proti zemi. Držte tuto pozici po dobu 20 sekund, pak se uvolněte. Opakujte ještě dva až třikrát v rámci cvičení. Tuto cvičení můžete také vystát a držet dřevěnou tyč za krkem a rameny a zatlačit krk dozadu tak, aby zadní část hlavy vyčnívala za tyč.

Ramená pokrývají rameny

Toto cvičení je účinné při vytváření svalů v horní části zad a krku, které podporují vaši páteř. Začněte stojícím nebo sedět se zády rovně a rukama po stranách. Pomalu zvedněte ramena tak vysoko, jak jsou, a pak je držte v této pozici po dobu jedné vteřiny. Nechte své ramena zpátky a opakujte stejný proces 10 až 15 krát jako součást cvičení.

Úvahy

Cvičení cervikální stenózy jsou navrženy tak, aby vám pomohly zlepšit rozsah pohybu, ale při otáčení krku v jistých směrech můžete pocítit nepatrnou bolest. Zaměřte se na pohyb krku směrem, kde nemáte pocit bolesti, dokud se váš krk dostatečně nevytáhne, aby vyskúšal jiné směry. Pokud máte pocit, že máte značnou bolest, poraďte se s lékařem o cvičeních nebo jiných léčebnách.