Červené skvrny na prsou

Červené skvrny na prsou mohou indikovat řadu stavů, včetně kopřivky, vyrážky nebo dermatitidy. Někdy jsou červené skvrny způsobené rakovinou. Může se objevit příznaky svědění nebo bolesti, nebo vůbec žádná. Mezi další příčiny blotů patří mastitida, ektázie mléčného kanála, Pagetova choroba prsu nebo zánětlivá rakovina prsu.

Mastitida

Červená, teplá, zduřená a / nebo bolestivá prsa – dokončená třesavkou nebo horečkou – indikuje infekci prsu. Mastitida většinou postihuje ženy během prvních měsíců po porodu nebo během kojení. Na webové stránce kliniky Mayo není nutno přestat kojit kvůli mastitidě, varuje však, že může ovlivnit vaši energetickou hladinu, a proto dočasně zasahovat do Vaše schopnost pečovat o dítě.

Ectázie prsních kanálků

Když se potrubí mléka dilatuje, stěny kanálu se mohou zesilovat a může se naplnit tekutinou. Azurozinová estáza má větší pravděpodobnost, že postihuje ženy ve věku od 40 do 60 let. U některých může být kůže pod bradavkou červená nebo citlivá, u jiných to může způsobit výtok z bradavky a u jiných se nemusí objevit žádné příznaky. Často se tato podmínka sama vyřeší. Jinak jsou potřeba antibiotika nebo dokonce operace.

Pagetova choroba

Tato forma rakoviny prsu je vzácná podle webu Mayo Clinic a je viditelná v areole – pigmentované pokožce obklopující bradavku a samotnou bradavku. Nemá žádný vztah k metabolické chorobě kostí, která nese stejný název. U žen, u nichž byla diagnostikována Pagetova choroba prsů, je většina 50 let a starší a také duktální rakovina prsu.

Zánětlivý karcinom prsu

Zánětlivá rakovina prsu je agresivnější – a méně zřejmá k detekci – než u jiných nádorů prsu. Namísto toho, aby se označil jako pauza, která se nachází v samostatném vyšetření, klinickém vyšetření nebo mamografu, IBC způsobuje, že vaše prsa zčervenání, zvětší a zahřeje. Podle Nadace Dr. Susana Love Research Foundation může kůže na prsou vyvine jamky jako kůra pomeranče a bradavka by se mohla zatahovat. Lymfatické uzliny v rameni a pod ní mohou bobtnat. Tyto příznaky připomínají mastitidu – a protože IBC představuje pouze 6% diagnostikovaných rakovin prsu – Láska říká, že je vhodné, aby lékař před příchodem biopsie ošetřoval příznaky antibiotiky.

Promluvte se svým doktorem

Pokud vaše prsa projeví něco mimořádného, ​​objednejte si schůzku s poskytovatelem zdravotní péče. V mezidobí internetová stránka Mayo Clinic doporučuje několik opatření na sebeobsluhu: neškrábejte, nenechávejte zvlhčovač bez vůně nebo nepřidejte teplo do oblasti a vyhněte se stresu.