Červené kajenské pepřové a citronové šťávy

Posypte červenou kajenskou paprikou na grilování kuřecím masem. Stlačení citrónové šťávy na lososovou filetu dodává citrusovou svěžest. Jak kajenský pepř, tak citrónová šťáva nabízejí výraznou chuť a výživné výhody, ale buďte obezřetní, pokud jde o stravu, která zdůrazňuje tyto dvě složky jako opory. Vysoce restriktivní diety, někdy uváděné jako “čistící” nebo “detoxikační” stravovací plány, dosud nebyly prokázány krátkodobými či dlouhodobými přínosy pro ospravedlnění možných negativních vedlejších účinků.

Ztráta váhy

Červená kajenská pepř by mohla být potlačující chuť k jídlu mezi pikantními milovníky jídel a jednotlivci, kteří nemají kořeněné potraviny, tvrdí zdravotní publicista Tara Parker-Pope v “The New York Times”. Účinky jsou mírně silnější u lidí, kteří nemají Obvykle konzumují kořeněné potraviny. Konzumace červeného kajenského pepře může také zvýšit metabolismus a povzbudit tělo, aby spálilo další kalorie. Citrónová šťáva může pomoci ztrátě váhy stimulováním trávicích enzymů a zlepšením trávení, tvrdí americký Institut pro výzkum rakoviny. Jeho kyselé vlastnosti mohou pomáhat regulovat hladinu cukru v krvi, takže po konzumaci je méně pravděpodobné, že budete potřebovat více jídla. Přidáním citronové šťávy do potravin můžete přidat chuť bez dalších kalorií.

Bojová nemoc

V studii z roku 2006 bylo prokázáno, že kapsaicin v červené kajenské pepři zabraňuje růstu rakovinných buněk v prostatě, tvrdí Cedars-Sinai Medical Center. Kapsaicin také pomáhá při sinusových infekcích, snižuje záněty a poskytuje žaludeční úlevu podle Medillových zpráv. Ve studii z roku 2004 bylo prokázáno, že citronová šťáva účinně snižuje přítomnost viru lidské imunodeficience, HIV v laboratorních pokusech, podle ABC News.

Ostatní výhody

Kořeněná chuť v kajenských paprikách pochází z kapsaicinu, který také má vlastnosti, které odstraňují bolest, podle zdravotnického centra Univerzity Marylandu. Dva lžíce. Citronové šťávy poskytuje 11 mg vitamínu C.

Pozor

Některé dietní plány s omezeným přístupem podporují použití červeného kajenského pepře a citrónové šťávy k pomoci při detoxikaci, čištění a úbytku hmotnosti. Přestože diety z citrónové šťávy a červené kajenské pepřiny se shromáždily poněkud kulturou, podle “The New York Times” výživové varují před dramaticky snižujícím příjmem kalorií po delší dobu. To může vést k hladovění, závratě a dalším problémům. Někteří dieteři mohou zjistit, že rychle po zotavení stravy rychle zotaví váhu ztracenou tím, že pije citrónovou šťávu a kajenové směsi. Mírnější přístup k těmto přínosům při konzumaci citrónové šťávy a červeného kajenského pepře by bylo začlenit tyto přísady do své pravidelné stravy s umijeností.