Čajový olej pro mazové cysty

Mazové žlázy jsou zodpovědné za produkci mastné, voskovité látky známé jako sebum. Mazové žlázy mohou produkovat nadměrné množství oleje, které se mohou spojit s mrtvými kožními buňkami, zablokovat póry a způsobit řadu kožních stavů, jako jsou černé oči, pupínky a cysty. Domácí léky, jako je například použití oleje z čajovníku, mohou pomoci snížit výskyt mazových cyst, třebaže si můžete vyžádat lékařské ošetření pro existující cysty, obzvláště velké a bolestivé. Poraďte se svým lékařem před použitím oleje z čajového oleje k léčbě mazových cyst.

Cystická akné

Zatímco někteří lidé zažijí výbuch jediné cysty, jedinci s akné náchylnou kůží mohou trpět několika erupce najednou. Tyto hluboké oblasti infekce a zánětu mohou být bolestivé a mohou způsobit zjizvení. Dědičné faktory, hormonální změny a vychystávání u pupíků mohou zvýšit riziko další infekce. Léčba tohoto stavu se často zaměřuje na snížení tvorby oleje v kůži a na odstranění bakterií, které způsobují infekci. Benzoylperoxid a kyselina salicylová jsou běžnými léky pro léčbu a prevenci akné. Olej z čajového oleje může poskytnout některé z těchto výhod jako tyto léky, které Vám pomohou minimalizovat záněty a snížit bakterie.

Olej z čajovníku

Olej z čajovníku pochází z stromu Melaleuca. Bylinkáři často propagují olej z čajovníku jako typ antimikrobiálního roztoku. Podle studie Drugs.com in vitro studie podporují baktericidní účinek této rostlinné substance. Používáte-li gel, který obsahuje 5% roztok čajového oleje, může pomoci léčit vaše akné. Olej z čajovníku může také pomoci při léčbě dalších stavů, jako je například stav nohy atleta a houbové nehty.

Úvahy

Přestože olej z čajového stromu může pomoci odstranit bakterie a minimalizovat riziko mazových cyst, tento bylinný přípravek není osvědčeným nebo standardním lékařským prostředkem pro cystické akné. Používáte-li olej z čajovníku místo tvrdých chemikálií, jako je benzoylperoxid, může se snížit riziko podráždění pokožky.

Opatření

Topické aplikace oleje z čajovníku jsou pro většinu dospělých bezpečné, ale požití oleje může být nebezpečné. Vyhněte se užívání bylinných léků, včetně oleje z čajovníku, místo léků na předpis bez doporučení lékaře. Silné akné a velké mazové cysty často vyžadují lékařské ošetření, které omezuje jizvy a vyčistí stav pokožky. Poraďte se s dermatologem, pokud se u Vás vyskytnou četné kožní cysty, nebo pokud domácí léky nepomáhají při odstraňování akné.